Ukraina: Protest anarchosyndykalistycznego Autonomicznego Związku Pracowników
Informacje - Zagraniczne
piątek, 28 marca 2014 00:00

W piątek w Kijowie pod siedzibą partii Julii Tymoszneko i Arsenija Jaceniuka "Batkwiszczina" odbyła się kilkudziesięcioosobowa pikieta związkowców z anarchosyndykalistycznego Autonomicznego Związku Pracowników. Związkowcy protestowali przeciwko kontynuacji przez nowe władze Ukrainy polityki dławienia pokojowych protestów i obniżania poziomu życia pracowników.

Protest dotyczył m.in. wniesionego przez deputowanego "Batkiwszcziny" projektu ustawy, który pozwala na "prewencyjne zatrzymanie" nawet na pół roku osób podejrzewanych o zamiar "zamachu na autorytet władzy państwowej". Uczestnicy pikiety zwrócili uwagę na takie posunięcia rządu Jaceniuka jak np. przesunięcie środków w budżecie państwa przewidzianych na śniadania dla młodzieży szkolnej na potrzeby armii, żeby "było czym zapłacić za paliwo oligarsze Kołomojskiemu". W sumie z programów socjalnych przekazano już na potrzeby wojska miliard hrywien (ok. 300 mln zł).

Więcej…
 
Grecja: ogólnokrajowa mobilizacja więźniów
Informacje - Zagraniczne
czwartek, 27 marca 2014 08:37
Grecki rząd chce zaostrzyć warunki przetrzymywania więźniów skazanych za tzw. ciężkie przestępstwa. Ustawa przygotowana przez tamtejsze Ministerstwo Sprawiedliwości zakłada, by osoby skazane na dożywocie w ramach prawa antyterrorystycznego musiały spędzić w więzieniu co najmniej 20 lat, zanim otrzymają prawo do jakichkolwiek przepustek – z czego pierwsze 10 lat na terenie placówki o zaostrzonym rygorze, bez możliwości uzyskania zwolnienia warunkowego.

Więzienie Domokos w środkowej Grecji ma jako pierwsze zaadoptować nowe przepisy. Projekt obejmuje wszystkich, którzy zostali skazani w ramach przepisów prawa antyterrorystycznego, oskarżeni o udział przestępczości zorganizowanej, bądź popełnienie innych ciężkich przestępstw zagrożonych karą co najmniej 10-lat pozbawienia wolności.

Więcej…
 
Hiszpania: Ewikcja skłotu Palavea w La Coruni
Informacje - Zagraniczne
środa, 26 marca 2014 00:00
25 marca 2014, liczne siły policyjne dokonały ewikcji zaskłotowanego centrum społecznego Palavea w mieście A Coruna (północ kraju). Dziesiątki policyjnych furgonetek, wspartych przez samochody Gwardii Cywilnej, najechały budynek około 7:30 rano, kładąc kres rozwijanemu przez trzy lata miejscu zaangażowania i buntu.

Podczas operacji w budynku znajdowała się tylko jedna osoba, kobieta eksmitowana z domu kilka miesięcy wcześniej. Kolektyw skłotersów wzywa do demonstracji i akcji solidarnościowych.

źródło: http://grecjawogniu.info/?p=20366


 
Argentyna: Uwolnić represjonowanych pracowników!
Informacje - Zagraniczne
wtorek, 25 marca 2014 09:37
24 marca jest międzynarodowym dniem akcji solidarności z represjonowanych pracowników naftowych z Argentyńskiego miasta Las Heras.

24 marca w Argetynie jest świeto narodowe – Dzień Pamięci dla Prawdy i Sprawiedliwości. Jest to rocznica przewrotu, który rozpoczął dyktaturę. Obecna sytuacja w Argentynie pokazuje, że w kraju nadal jest dużo problemów i represji. W tym dniu, wiele organizacji społecznych i związkowych będzie walczyć o sprawiedliwość dla grupy pracowników naftowych, aresztowanych za przestępstwa, których nie popełnili. Domagają się ich uwolnienia i prosili o wsparcie międzynarodowe.

Więcej…
 
Anglia: Zaskłotowano komisariat
Informacje - Zagraniczne
poniedziałek, 24 marca 2014 19:18
Kilkunastu Polaków i Litwinów zadomowiło się w nieczynnym komisariacie w Norbury, nieopodal centrum Londynu. Ceglany budynek został opuszczony w zeszłym roku, wystawiono go na sprzedaż. Młodzi ludzie, którzy przed tygodniem zajęli komisariat, poinformowali policjantów, że nie opuszczą go bez nakazu eksmisji.

Ten trzykondygnacyjny budynek z czerwonej cegły, położony ok. 8,5 mili od centrum Londynu, funkcjonował normalnie do sierpnia zeszłego roku. Jest jednym z kilkudziesięciu budynków policyjnych wystawionych na sprzedaż. Ich pozbycie się ma być częścią planu oszczędnościowego w służbach mundurowych, który opiewa na blisko 500 milionów funtów.
Więcej…
 
Francja: Napisz do skazanego anarchisty Damiena Camelio
Informacje - Zagraniczne
poniedziałek, 24 marca 2014 11:01
Z Francji dotarły do nas wieści, że anarchistyczny towarzysz, 31-letni Damien Camelio został aresztowany i oskarżony o udział w dwóch podpaleniach do jakich doszło w Tarbes i Pau, oraz o przynależność do grupy GADI (Międzynarodowa Grupa Akcji Bezpośredniej). Damien przyznał się do udziału w tych atakach, które miały miejsce 31 grudnia 2013. Nie podał jednak policji żadnych informacji na temat organizacji, jej struktury i członków. Władze skazały go na dwa lata więzienia. Oświadczył, że obie akcje przeprowadził sam, a drugi anarchista, oskarżony w tej samej sprawie został oczyszczony. Chodzi o atak na kościół Nauki Chrześcijańskiej w Pau, stanowiący zaplecze dla skrajnie prawicowego Frontu Narodowego, a także o atak na budynek armii francuskiej i wejście do miejskiego więzienia.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Następna > Ostatnie >>

Strona 28 z 47