Hiszpania: Starcia z policj ą podczas Marszu Godności
Informacje - Zagraniczne
niedziela, 23 marca 2014 00:00
Zamieszkami i starciami z policją zakończył się wczorajszy wieczorny Marsz Godności w Hiszpańskiej stolicy. Demonstrujący żądali zmiany polityki społecznej rządu i stanowczych działań mających zahamować wysokie bezrobocie i ubożenie społeczeństwa. W proteście uczestniczyli mieszkańcy wszystkich regionów i przedstawiciele 35 organizacji społecznych. W Marszu Godności uczestniczyło około pół miliona osób (szacunkowe liczby organizatorów). Najczęściej skandowanym hasłem było "Chleb, praca i dach nad głową". Protestujący domagali się, aby rząd zawiesił spłatę zagranicznych kredytów i przywrócił przywileje społeczne odebrane podczas kryzysu.

Więcej…
 
Palestyna: Brutalny szturm izraelskiej policji na miejscową ludność
Informacje - Zagraniczne
wtorek, 18 marca 2014 14:42
Dziesiątki Palestyńczyków zostało rannych podczas szturmu izraelskiej policji na meczet Al - Aqsa. Napastnicy użyli m.in. granatów ogłuszających i gumowych kul. Co najmniej jeden mężczyzna jest ciężko ranny. Agresja policyjna wywołała spontaniczne demonstracje studentów.
Więcej…
 
USA: Tajemnicza organizacja destabilizuje pracę więzień
Informacje - Zagraniczne
wtorek, 18 marca 2014 12:16

We wrześniu 2012 roku, do zakładu karnego w Mansfield (ManCI) trafiają egzemplarze „poradnika oporu” oraz ulotki promujące „radosną wojnę klasową” i sabotaż „machiny więziennej”[1].

Według raportu policyjnych śledczych, celem powyższych materiałów było „przygotowanie więźniów do obalenia systemu penitencjarnego, poprzez aktywny udział w szerokim wachlarzu działań o charakterze wywrotowym”.

Materiały były sygnowane przez grupę nazywającą siebie „Armią 12 Małp”, co stanowi odniesienie do filmu science fiction z 1995 roku (12 Małp).

Więcej…
 
Grecja: Rozpoczął się kolejny proces przeciwko anarchistom
Informacje - Zagraniczne
niedziela, 16 marca 2014 13:55
W więzieniu Koridallos rozpoczął się kolejny proces przeciwko anarchistom. Tym razem na ławie oskarżonych zasiadło 7 towarzyszy oskarżonych o udział w Konspiracyjnych Komórkach Ognia i napady rabunkowe, jakie miały miejsce w Pirgetos i Filota.

Konkretnie, zarzut udziału w KKO postawiono wobec 5 z nich, pomimo, że zarówno sami oskarżeni jak i uwięzieni członkowie Konspiracji, wielokrotnie zaprzeczali związkom tej piątki z organizacją. Władze sądowe jak i siły antyterrorystyczne konsekwentnie trzymają się jednak tej linii zarzutów, aby dzięki temu poważniej obciążyć anarchistów.
Więcej…
 
Turcja: Policja zaatakowała antyrządową demonstrację. Berkin Elvan - pamiętamy!
Informacje - Zagraniczne
wtorek, 11 marca 2014 23:40
Turecka policja armatkami wodnymi i gazem łzawiącym rozpędziła antyrządową demonstrację. Została ona zwołana na wieść o śmierci 15 - latka, ciężko ranionego policyjnym granatem w czerwcu zeszłego roku i od tego momentu będącego w śpiączce. Protestujący wprost oskarżają władzę i jej zbrojne ramię - policję o śmierć chłopca, która stała się symbolem państwowego terroru w tym kraju. Mimo brutalnej reakcji służb porządkowych protesty z pewnością nie ustaną, a wręcz będą się nasilać.
Więcej…
 
Grecja: Trwa protest w skrzydle szpitalnym więzienia Korydallos
Informacje - Zagraniczne
poniedziałek, 10 marca 2014 09:49
Od 17 lutego 2014, co najmniej 180 osadzonych na terenie szpitalnego skrzydła więzienia Korydallos odmawia przyjmowania jedzenia oraz leków w ramach protestu przeciwko katastrofalnym warunkom przetrzymywania.

Szpital mieszczący się w kompleksie więziennym Korydallos, zachodnie Ateny, może pomieścić 60 mężczyzn. Obecnie przebywa ich tam ponad 200. Wielu z nich ma HIV, bądź inne choroby zakaźne, jak gruźlica, zapalenie wątroby, świerzb.

Protestujący wydali oświadczenie, w którym informują, że co najmniej 178 więźniów przystąpiło do strajku, odmawiając przyjmowania więziennych posiłków. Ci, którzy są nosicielami wirusa HIV odmówili natomiast przyjęcia leków antyretrowirusowych.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Następna > Ostatnie >>

Strona 29 z 47