Rosja: Amnestia dla antyfaszystów oskarżanych o bójkę w klubie „Wozduch”
Informacje - Zagraniczne
piątek, 07 lutego 2014 11:17

Amnestia uchwalona 18 grudnia ubiegłego roku przez rosyjską Dumę odbiła się w Polsce głośnym echem, ponieważ objęła członków Greenpeace zatrzymanych w Arktyce (w tym Polaka Tomasza Dziemianczuka) oraz członkinie zespołu Pussy Riot.Mało kto jednak wie, że zakończyła również część spraw prowadzonych przeciwko rosyjskim antyfaszystom.

Na mocy amnestii, 10 stycznia 2014 roku moskiewski sąd Basmański przerwał śledztwo prowadzone przeciwko czterem antyfaszystom. Aleksej Sutuga, Aleksej Olesinow, Alen Wolikow i Babken Gugasian oskarżeni byli w sprawie dotyczącej bójki w klubie „Wozduch”. Alen Wolikow, jedyny z czwórki znajdujący się jeszcze w areszcie, został wypuszczony z klatki na sali sądowej. Wolikow początkowo z niedowierzaniem słuchał decyzji sądu, jednak po usłyszeniu słów o amnestii na jego twarzy pojawił się szeroki uśmiech.

Sutuga, Olesinow i Wolikow oskarżani byli o to, że 17 grudnia 2011 roku, w czasie trwającego w klubie „Wozduch” festiwalu East Beat Fest, pobili ochraniających klub ochroniarzy. Według świadków ochroniarze sprowokowali konflikt z uczestnikami koncertu nazywając siebie „prawicowymi chuliganami” i obiecując rozprawić się z organizatorami. Odmówili również wypuszczenia z klubu części ludzi, a kiedy ci próbowali mimo wszystko wyjść grozili im bronią. Antyfaszyści oskarżani o pobicie nazioli nie przyznawali się do niczego utrzymując, że sprawę przeciwko nim sfabrykowało tzw. Centrum „E” – specjalna jednostka policji.

Więcej…
 
Chile: Anarchistka oskarżona o "rabunek połączony z próbą morderstwa"
Informacje - Zagraniczne
środa, 05 lutego 2014 22:57
21 stycznie 2014 aresztowano chilijską anarchistkę Sol F. Vergerę. Tego dnia uchwyciły ją kamery jednego z banków, kiedy to próbowała - w geście zemsty za zabitego towarzysza - dokonać zamachu na ochroniarza.

Rozbrojona na komisariacie, początkowo była odbierana jako osoba niestabilna psychicznie i niejako mszcząca swego życiowego partnera. Insynuacje te jednak nie znalazły potwierdzenia.
Więcej…
 
Grecja: Czlonkowie KKO skazani na dodatkowy rok więzienia
Informacje - Zagraniczne
środa, 05 lutego 2014 21:28
20 stycznia 2014, sześciu towarzyszy z Konspiracyjnych Komórek Ognia stanęło przed więziennym prokuratorem.

Dowiedzieli się, iż w skutek tekstu opublikowanego przez więźniów ze skrzydła D, który wskazuje ich jako sprawców pobicia innego więźnia, a także raportów skrażników więziennych (świadków zdarzenia), otrzymali karę dyscyplinarną.

Wynosi ona rok więzienia za utrudnienie wykonywania pracy i unieruchomienie strażnika więziennego oraz 30 punktów (wewnętrzny punktowy system dyscyplinarny) za pobicie współwięźnia. Sprawa może mieć dalsze konsekwencje karne.

Więcej…
 
USA: 5 lat więzienia za udział w atakach ALF i ELF dla Rubin
Informacje - Zagraniczne
środa, 05 lutego 2014 21:22
27 stycznia 2014, sąd federalny w Portland skazał eko-sabotażystkę Rebecce Rubin na pięć lat pozbawienia wolności. 40-latka ukrywała się przez siedem lat w Kanadzie – od grudnia 2005 do listopada 2012 roku, kiedy to oddała się w ręce policji.

Kilka miesięcy później, w październiku ubiegłego roku, Rubin przyznała się do podpalenia i próby podpalenia obiektów zlokalizowanych na terenie Oregonu, Kolorado oraz Kalifornii. Wyrok dotyczy czterech akcji przeprowadzonych pod szyldem ALF i ELF:

- Uwolnienia 400 dzikich koni ze stadniny miejskiej w Oregonie. W trakcie ataku współtowarzysze Rubin podpalili nieruchomość. (1998 rok)

Więcej…
 
Grecja: Brutalny atak policji na antyfaszystów, co najmniej 30 osób aresztowano
Informacje - Zagraniczne
poniedziałek, 03 lutego 2014 00:00
W nocy 2 lutego 2014 oddział szturmowy ateńskiej policji zaatakował i rozbił demonstrację antyfaszystowską, zwołaną w celu zablokowania wiecu Złotego Świtu.

To najlepszy dowód na to, że – wbrew deklaracjom – w interesie państwa nie leży zniszczenie neonazistowskiego  potwora, które samo wyhodowało. Członkowie Złotego Świtu byli ochraniani i strzeżeni przez policję, podczas gdy antyfaszystów bito, kopano, „duszono” gazem oraz aresztowano w serii policyjnych ataków w iście wojskowym stylu, m.in. na stacji metra.
Więcej…
 
[AKT] Grecja: Strajk Głodowy Spirosa Stratoulisa zakończony sukcesem
Informacje - Zagraniczne
sobota, 25 stycznia 2014 16:33
Po 60-dniowej głodówce, rada sędziowska Salonik uniewinniła Spirosa Stratoulisa od zarzutu domniemanego udziału w organizacji przestępczej, dzięki czemu może ponownie korzystać z przepustek.

10 stycznia 2014 anarchistyczny więzień Spiros Stratoulis zakończył strajk głodowy, który prowadził od 11 listopada 2013. Zakończył go, ponieważ sąd podjął wreszcie decyzję w jego sprawie. Choć nie została mu ona jeszcze przekazana, Spiros zostanie powiadomiony o wyniku, gdy tylko zarządzenie ukaże się publicznie.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnie >>

Strona 32 z 47