Grecja: anarchista Spiros Stratoulis zakończył strajk głodowy
Informacje - Zagraniczne
środa, 15 stycznia 2014 12:29

10 stycznia 2014 anarchistyczny więzień Spiros Stratoulis zakończył strajk głodowy, który prowadził od 11 listopada 2013. Zakończył go, ponieważ sąd podjął wreszcie decyzję w jego sprawie. Choć nie została mu ona jeszcze przekazana, Spiros zostanie powiadomiony o wyniku, gdy tylko zarządzenie ukaże się publicznie.

Więcej…
 
Meksyk: Skazano anarchistę Mario Gonzaleza
Informacje - Zagraniczne
poniedziałek, 13 stycznia 2014 10:55
10 stycznia sąd ogłosił wyrok dla meksykańskiego anarchisty Jorge Mario Gonzaleza Garcii. Aktywista został skazany na wyrok 5 lat i 9 miesięcy wiezienia, który ma odsiedzieć w  Centro de Readaptación Social Varonil Santa Martha Acatitla (CERESOVA).

Oskarżono go o "atak na porządek społeczny" oraz "uszkodzenie mienia i narażenie na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia osób trzecich". W tym przypadku jest to o tyle absurdalne, że wspomniane "szkody" i "niebezpieczeństwa" w ogóle nie zaistniały. Oczywistym jest, że Mario Gonzalez został skazany za swą aktywność polityczną.
Więcej…
 
Wielka Brytania: Policyjne morderstwo na Marku Dugganie "zgodne z prawem"
Informacje - Zagraniczne
sobota, 11 stycznia 2014 14:57
Ława przysięgłych zdecydowała w środę większością głosów ośmiu do dwóch, że policja w Tottenham nie złamała prawa strzelając do nieuzbrojonego 29-letniego Marka Duggana. Zabójstwo mężczyzny wywołało największe zamieszki uliczne, jakie zanotowano w Wielkiej Brytani od 1985 roku.

Ławnicy stwierdzili także, że Duggan nie posiadał przy sobie broni w chwili aresztowania, natomiast mógł ją wyrzucić chwilę wcześniej. Informacja, czy mężczyzna był uzbrojony stanowiła kluczowy punkt śledztwa, ponieważ kilka metrów od jego ciała znaleziono pistolet – zawinięty w skarpety i pozbawiony odcisków palców.

Więcej…
 
Brazylia: Eksmisje w ramach przygotowań do Mundialu - brutalne działania policji
Informacje - Zagraniczne
piątek, 10 stycznia 2014 09:58
Dziesiątki domów w dzielnicy Mangueira w Rio de Jeneiro zostało zdemolowanych przez uzbrojoną policję, a ich mieszkańcy eksmitowani.

Tereny zamieszkałe przez ludzi mają być przerobione na parking dla kibiców, którzy przyjadą na mistrzostwa świata w piłce nożnej.

Ludzie zostali powyrzucani z domów na ulice. Nie umożliwiono im nawet zabrania mienia osobistego.

Eksmitowano ludzi w różnym wieku wliczając kobiety w ciąży.

Więcej…
 
Kambodża: Policja otworzyła ogień do protestujących pracowników
Informacje - Zagraniczne
piątek, 10 stycznia 2014 00:00
Pięć osób zmarło po tym jak policja otworzyła ogień do protestujących w stolicy pracowników przemysłu odzieżowego w piątek w stolicy Kambodży.

Pracownicy z różnych fabryk, produkujących dla wielu krajów demonstrowali w Phnom Penh's w parku przemysłowym Canadia, mieszczą się tam dziesiątki fabryk które robią ubrania dla dobrze znanych zagranicznych marek takich jak H&M czy Puma. Pracownicy domagali się podwojenia płacy minimalnej która obecnie wynosi 80$ miesięcznie.

Więcej…
 
Grecja: Oświadczenie lekarza, dotyczące stanu zdrowia głodującego Spirosa
Informacje - Zagraniczne
czwartek, 09 stycznia 2014 11:08
Przetrzymywany w więzieniu Larissa 41-letni Pan Spiridonas Stratoulis, prowadzi strajk głodowy od 58 dni. Według prowadzonej dokumentacji, odkąd odmówił przyjmowania posiłków stracił łącznie 17 kg, co odpowiada 19% masy ciała.

Skarży się na głębokie zmęczenie, osłabienie, rozdrażnienie, drżenie kończyn, epizodyczne zaburzenia wzroku i trwałe zaparcia. Ponadto występują u niego częste objawy hipoglikemii (niedocukrzenie, może prowadzić do śmierci), oraz utrzymująca się tachykardia (przyśpieszona akcja serca). Ze względu na powyższe dolegliwości, przetransportowany został wczoraj (06.01.2014) na oddział chorób wewnętrznych Szpitala Uniwersyteckiego Larissa.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnie >>

Strona 34 z 46