Meksyk: Anarchista Gustavo Rodriguez torturowany i deportowany do USA
Informacje - Zagraniczne
czwartek, 02 stycznia 2014 14:39
29 grudnia 2013 roku, ostatniego dnia Międzynarodowego Sympozjum Anarchistycznego w Meksyku, towarzysz Gustavo Rdriguez Romero zaginął bez śladu. Około godziny 19:30 opuścił salę im. Che Guevary (kampus UNAM) zmierzając samotnie do metra. Miał w planach spotkanie ze swoją partnerką, z którą wspólnie mieli wrócić do domu – co nigdy się nie stało, ponieważ Gustavo zapadł się pod ziemię.

Pięć minut po opuszczeniu przez Gustavo sympozjum, jedna z towarzyszek dalej obecna na sali otrzymała od niego telefon; trwające kilka sekund  połączenie zostało jednak przerwane. Po kilkukrotnych nieudanych próbach „oddzwaniania”, towarzyszka założyła, że skontaktują się poźniej, jak wcześniej ustalili.

Więcej…
 
Napisz list do uwięzionego antyfaszysty Joela!
Informacje - Zagraniczne
środa, 01 stycznia 2014 00:00

161 Crew: W Sztokholmie, za udział w aktywnej obronie antyrasistowskiej demonstracji zaatakowanej przez neonazistów, został aresztowany antyfaszystowski aktywista Joel. Przypomnijmy, że nacjonaliści zaatakowali tłum, w którym było dużo osób starszych i dzieci, ale zdecydowana reakcja antyfaszystów zmusiła napastników do odwrotu. Zachęcamy do pisania listów i kartek z wyrazami wsparcia dla zatrzymanego antyfaszysty.


Joel Almgren
Box 1274,
141 21 Huddinge, Sweden

Więcej…
 
Grecja: 150 syryjskich uchodźców „zniknęło”
Informacje - Zagraniczne
piątek, 27 grudnia 2013 00:00
Około 150 uchodźców z Syrii, którzy przedostali się przed turecką granicę do miejscowości Praggi (północno-wschodnia Grecja) najwyraźniej zaginęło bez wieści po zatrzymaniu przez lokalną policję.

Chociaż wielu uważa, że mogli zostać wydaleni do Turcji, brak jakiejkolwiek dokumentacji zwrócił uwagę m. innymi aktywistów, prawników i obrońców praw człowieka.

Ketty Kehayioylou z UNHCR (UN Refugee Agency) powiedział gazecie The Guardian: „Żaden z nich nigdy nie pojawił się w oficjalnym rejestrze, przewidzianym przez prawo krajowe, dlatego domagamy się śledztwa”.

Więcej…
 
Finlandia: Zamieszki w Tampere
Informacje - Zagraniczne
czwartek, 26 grudnia 2013 18:19
Bez echa w mediach przeszły wydarzenia jakie miały miejsce 6 grudnia w Finlandii podczas zawodów hokejowych. A działy się ciekawe rzeczy.

Podczas prezydenckiej imprezy w Tampere podczas meczu hokeja na lodzie doszło do 500-osobowej demonstracji przeciwko nacjonalizmowi i kapitalizmowi. Banki i supermarkety straciły szyby, doszło do starć z policją.

6 grudnia jest dniem niepodległości Finlandii z którego okazji zwykle władze organizują imprezy w fińskim pałacu prezydenckim. W tym roku było inaczej, gdyż pałac znajduje się w remoncie. W związku z tym prezydent i jego Partia Koalicji Narodowej przeniosły się do Tampere.

Więcej…
 
Szwecja: Aresztowano antyfaszystę - prośba o wysyłanie listów i kartek!
Informacje - Zagraniczne
środa, 25 grudnia 2013 14:06
Jeden z antyfaszystów, którzy brali udział w demonstracji w Kärrtorp zaatakowanej przez członków neonazistowskiej organizacji SMR, został aresztowany.

Zarzuca mu się... aktywną obronę pokojowego protestu, w którym brały udział rodziny z dziećmi przed uzbrojonymi działaczami organizacji mającej na koncie kilka zabójstw (w tym pierwsze w historii Szwecji zabójstwo na tle rasowym). Przypomnijmy, że napastnicy zaatakowali tłum, w którym było dużo osób starszych i dzieci, ale zdecydowana reakcja obecnych aktywistów Akcji Antyfaszystowskiej i Rewolucyjnego Frontu zmusiła ich do odwrotu.

Więcej…
 
[Akt.]Meksyk: Solidarność z Mario Gonzalezem!
Informacje - Zagraniczne
wtorek, 24 grudnia 2013 11:20

2 października 1968 roku na Placu Tlatelolco w mieście Meksyk doszło do masakry, w wyniku której zginęło  (w zależności od źródła) od dwustu do nawet kilku tysięcy manifestujących wtedy studentów. W 45 rocznicę pacyfikacji protestu  policja zatrzymała anarchistę Mario Gonzaleza, gdy usiłował  dołączyć do demonstracji mającej upamiętnić wszystkich tych, którzy zostali wtedy zabici lub ranni.

Oskarżono go o rzucanie petard, które spowodowały szkody w meblach miejskich i własności prywatnej. Prokuratura Generalna w stolicy nie zarejestrowała jednak zgłoszeń o tego typu szkodach. Czyny, o które Mario został posądzony nie zostały udokumentowane, ani nie przedstawiono materiałów z monitoringu, świadczących o jego winie.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnie >>

Strona 36 z 47