Irlandia: Represje wobec uczestników protestów społecznych
Informacje - Zagraniczne
wtorek, 10 lutego 2015 10:25
Trzy godziny temu irlandzka policja aresztowała Paula Murphy'ego, uczestnika protestów antywojennych (na zdjęciu).
Przyszło po niego sześciu funkcjonariuszy.

Oprócz niego aresztowano również grupę osób, która trzy miesiące temu podjęła protest siedzący przeciwko opodatkowaniu wody.

Dziennikarze sympatyzujące z policją podali informację, iż jest to rezultat trwającego trzy miesiące śledztwa.

Więcej…
 
Białoruś: Aleksander Frankiewicz skazany na 25 dni aresztu
Informacje - Zagraniczne
poniedziałek, 09 lutego 2015 11:40

Byłego więźnia politycznego - anarchistę oskarżono o naruszenie jednocześnie dwóch paragrafów kodeksu administracyjnego. W sądzie rejonu sowieckiego Mińska, 3 lutego, odbyło się rozpatrzenie sprawy o naruszenie prawa przeciw Aleksandrowi Frankiewiczowi. Sędzia – Artiom Beskiszskij, pisze PC „Wiasna”. Zatrzymanego 2 lutego Frankiewicza oskarżyli o naruszenie jednocześnie dwóch paragrafów: 17.1 (drobne chuligaństwo) i 23.4 (niepodporządkowanie się prawnym nakazom funkcjonariusza publicznego).


Z zeznań Frankiewicza wynikało jasno, że w czasie dnia roboczego kilka osób przyszło do niego w miejsce pracy. Dyrektor poprosił go by zszedł na dół, gdzie czekali na niego funkcjonariusze w radiowozie. Potem aktywistę przetransportowali do Rejonowego Wydziału Spraw Wewnętrznych rejonu sowieckiego, gdzie sporządzono dwa protokoły.

Więcej…
 
Białoruś: Oliniewicz znowu w karcerze
Informacje - Zagraniczne
poniedziałek, 09 lutego 2015 11:19

Więźnia politycznego, anarchistę Igora Oliniewicza znowu zamknęli w karcerze. To przynamniej piąte ukaranie karcerem przez ostatnie pół roku, które spędził on w kolonii karnej „Wićba”. O tym, że Igor Oliniewicz znów znajduje się w karcerze, poinformowała jego matka – Walentyna Oliniewicz, pisze statkevich.org.


"Od Igora w przeciągu miesiąca nie ma listów ani telefonów, dlatego dziś zdecydowałam sama zadzwonić do dyżurnego w kolonii. Prawdopodobnie zaskoczyłam go i on od razu poinformował mnie, że Igor znajduje się w karcerze. Nawet nie udawał, że nie wie kto to. Zwykle, na takie telefony od razu nie odpowiadają, proszą zadzwonić za jakiś czas, obiecują wyjaśnić” - powiedziała.
Więcej…
 
Belgrad: antypolicyjny protest
Informacje - Zagraniczne
piątek, 06 lutego 2015 13:57
1 lutego w Belgradzie odbył się protest anarchosyndykalistów z ASI pod siedzibą policji lokalnej (odpowiednik straży miejskiej). Powodem był atak policji na pasażerów transportu publicznego.

Protest dotyczył sprawy z końca stycznia, kiedy kobieta podróżująca autobusem odmówiwszy policji okazania dokumentów (co nie jest prawnie nakazane) została zaatakowana. Z pomocą przyszli jej inni pasażerowie.

Przed protestem jeden z funkcjonariuszy policji za pośrednictwem facebooka groził jego uczestnikom represjami.

Więcej…
 
Białoruś: zakończyło się śledztwo w nowej sprawie karnej więźnia politycznego Nikołaja Dziadoka
Informacje - Zagraniczne
środa, 28 stycznia 2015 10:44

13. stycznia zakończyło się śledztwo w sprawie przedłużenia okresu pozbawienia wolności Nikołajowi Dziadokowi. Trwało ono równo 2 miesiące – tyle czasu było potrzebne, aby rozpatrzeć niepodporządkowanie się żądaniom administracji więziennej.

Przy czym okazało się, że śledczy przesłuchał tylko pracowników więzienia, ale nie współwięźniów Mikoły, którzy mogliby ocenić wiele faktów. W trakcie następnych 5 dni, sprawa znajdzie się u prokuratora, dalej zostanie przekazana do sądu, który powinien nie później niż w ciągu 3 tygodni wyznaczyć datę rozpatrzenia. W ten sposób, rozprawa powinna się odbyć na początku lutego.

Więcej…
 
Moskwa: osądzonemu w „sprawie błotnej” Michaiłowi Kosence przedłużono okres przymusowego leczenia.
Informacje - Zagraniczne
wtorek, 27 stycznia 2015 10:33

W piątek, 23. stycznia 2015 roku, nagatyński sąd rejonowy Moskwy przedłużył okres przymusowego leczenia ambulatoryjnego Michaiłowi Kosence, osądzonemu w „sprawie błotnej”. Przy tym sprawa przekazania Michaiła na leczenie stacjonarne nie został rozpatrzony, jak informuje fundacja „Werdykt społeczny” powołując się na adwokatkę Kosenki, Irinę Biriukową.

W październiku 2013 roku Michaił Kosenko został skierowany na przymusowe leczenie po wyroku zamoskworieckiego sądu, który uznał go winnym uczestnictwa w masowych nieporządkach i użycia siły wobec przedstawicieli władzy podczas „Marszu milionów”, 6. maja 2012 roku. Sędzia Ludmiła Moskalenko orzekła, że Kosenko jest niepoczytalny, zwolniła z kary i skierowała na przymusowe leczenie do podmoskiewskiego szpitala psychiatrycznego.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 15 z 48