MILITARYZACJA ŻYCIA CODZIENNEGO: wywiad z aktywistami ACK Brazylia
Informacje - Zagraniczne
poniedziałek, 08 grudnia 2014 13:21

Tuż przed mistrzostwami świata w piłce nożnej, które odbyły się w 2014 r. w Brazylii, odwiedziło Europę kilkoro aktywistów z tamtejszego Anarchistycznego Czarnego Krzyża.

Na spotkaniu we Wrocławiu, które odbyło się w Café Utopia (Centrum Reanimacji Kultury), goście pokazali film Dystopia 021 oraz opowiadali o Powstaniu 2013 i masowych protestach, działaniach policji w favelach, ruchu anarchistycznym, walce z gentryfikacją, dyskryminacją i rasizmem.  Oto wywiad z nim, przeprowadzony drogą korespondencyjną.

Więcej…
 
Grecja: Starcia z policją w rocznicę morderstwa Alexisa Grigoropoulosa
Informacje - Zagraniczne
sobota, 06 grudnia 2014 00:00
Od rana w wielu greckich miastach trwają demonstracje i marsze upamiętniające wydarzenia z grudnia 2008 roku. Do tej chwili najgwałtowniejszy przebieg miał pochód zorganizowany w Patras, który zakończył się starciami z policją i aresztowaniem około 7 osób. Obecnie tysiące protestujących gromadzą się w Atenach, gdzie jak co roku odbędzie się główny pochód.

Rzekomo z powodu wizyty w Atenach premiera Turcji, centrum miasta zostało niemal całkowicie wyłączone z użytku. Zakazano wszelkich zgromadzeń i demonstracji, ściągając do miasta ponad 18,500 funkcjonariuszy. Mimo tego, anarchiści oraz inne środowiska lewicowe zaplanowały na ten dzień szereg atrakcji.

Więcej…
 
Grecja: Starcia z policją po demonstracji solidarnościowej
Informacje - Zagraniczne
środa, 03 grudnia 2014 00:00

Co najmniej 15 osób zostało aresztowanych w wyniku gwałtownych strać z policją, które wybuchły po demonstracji solidarnościowej z głodującym Nikosem Romanosem. W stronę kordonów prewencji posypały się kamienie i koktajle Mołotowa. Gliniarze odpowiedzieli gazem łzawiącym i granatami hukowymi.

Nawet 10,000 osób maszerowało we wtorek centralnymi ulicami Aten, skandując hasła w solidarności z uwięzionym towarzyszem. Do pierwszych incydentów doszło, gdy pochód zatrzymał się przed Uniwersytetem Ateńskim w Exarchii, gdzie wyznaczono metę. Grupy protestujących zaatakowały luksusowe auta, podpalając kosze na śmieci oraz wznosząc barykady. Celem ataków padł także odział Narodowego Banku Grecji, dwa autobusy, a także policyjne motory. Starcia trwały do późnych godzin nocnych. Wielu protestujących zostało rannych i aresztowanych (dwie osoby trafiły do szpitala).

Więcej…
 
Wenezuela: w wyniku buntu zmarło 35 więźniów
Informacje - Zagraniczne
poniedziałek, 01 grudnia 2014 20:22
Do 35 wzrosła liczba więźniów, którzy zmarli w Wenezueli po tym, jak celowo przedawkowali leki. Do tragedii doszło w więzieniu w Uribana, w stanie Lara, w północno-zachodniej Wenezueli.

Więźniowie prowadzili strajk głodowy. Protestowali przeciwko warunkom panującym w więzieniu, a zwłaszcza brutalnemu traktowaniu i naruszaniu praw człowieka przez strażników.

145 zbuntowanych więźniów wdarło się w środę do więziennego szpitala. Zażyli duże ilości leków przeciwko epilepsji i nadciśnieniu. Popili to alkoholem. 20 więźniów jest w stanie śpiączki.

Więcej…
 
Chile: Więzienni straznicy pobili anarchistę
Informacje - Zagraniczne
czwartek, 27 listopada 2014 00:00

19 listopada 2014, anarchistyczny towarzysz Hans Niemeyer został pobity przez więziennych strażników, gdyż nie chciał okazać „uległej postawy” w trakcie rewidowania swojej celi.

Nie mamy dokładnych informacji o stanie zdrowia Hansa, jednak z napisanego przez niego listu wiemy iż pobicie było dotkliwe (siniaki na twarzy, rany ucha i stup), szczególnie biorąc pod uwagę jego problemy z uszami, spowodowane eksplozją, która była również powodem jego uwięzienia.

Więcej…
 
Grecja: Głodujący anarchista Nikos Romanos w stanie krytycznym
Informacje - Zagraniczne
czwartek, 27 listopada 2014 00:00

Po 16-dniach głodówki, skazany niedawno na 15 lat i 10 miesięcy więzienia Nikos Romanos, znalazł się w stanie krytycznym. Został przetransportowany z więzienia Korydallos do szpitala. Ciśnienie jego krwi utrzymuje się na poziomie 160/65mmHg, przy czym należy pamiętać, iż ciśnienie sięgające 180 niesie poważne ryzyko ataku serca w każdym momencie. Niebawem ma być sporządzony oficjalny raport medyczny dotyczący stanu jego zdrowia. Tymczasem Nikos zachowuje godną postawę i wciąż odmawia przyjmowania protein.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 17 z 47