Oświadczenia
Argentyna: Komunikat FAI po zamachu na budynek strażników więziennych
Dokumenty - Oświadczenia
wtorek, 08 października 2013 21:10

Anarchistyczny Czarny Krzyż stara się ukazywać pełne spektrum toczonych na świecie walk z władzą, bez wartościowania zastosowanych metod i dawania gotowych odpowiedzi,w geście solidarności ze wszystkimi ofiarami państwowych represji.

Przekazujemy Wam więc oświadczenie „Nieformalnej Federacji Anarchistycznej – Przyjaciele Ziemi” po zamachu bombowym na budynek Żandarmerii i podpaleniu dwóch aut.

Więcej…
 
Kraków: Policjanci przez godzinę pastwili się nad skłotersami – oświadczenie
Dokumenty - Oświadczenia
niedziela, 14 lipca 2013 14:56
Bicie, szarpanie, groźby – tak wyglądała interwencja policji przed budynkiem nowego squatu “Gromada” przy ul. Worcella 8 w Krakowie. Funkcjonariusze zadbali też o zniszczenie dowodów – poszkodowanym uszkodzili kartę pamięci w aparacie oraz karty sim w telefonach.

Otwarcie squatu odbyło się w piątek wieczorem – atmosfera była piknikowa, można było spróbować wegańskich wypieków czy posłuchać SambyKA. Sąsiedzi z entuzjazmem przyjęli nową inicjatywę. Przybyła na miejsce policja spisała tylko kilku uczestników po czym odjechali.

Inaczej wyglądało sobotnie popołudnie – po godz. 17 pod squat przyjechał patrol policji. Dwie osoby które akurat były na zewnątrz zaczęły rozmawiać z funkcjonariuszami nagrywając wszystko telefonem. Pierwszą reakcją policji było zabranie komórek “do sprawdzenia czy nie są kradzione”. Gdy jedna z osób zaczęła nagrywać interwencję aparatem najbardziej agresywny z policjantów rzucił się na nią z pięściami. Reszta funkcjonariuszy dołączyła się i po krótkim biciu i kopaniu zakuli obie osoby w kajdanki. Później było już tylko gorzej. Przez następną godzinę policjanci znęcali się nad nimi (cały czas skutymi w kajdanki!) – wykręcali ręce, kopali, popychali, grozili “wywiezieniem do lasu”, “wpierdolem” itp. W międzyczasie ustalali między sobą wersję wydarzeń grożąc oskarżeniem jednej z osób o napaść na funkcjonariusza. Po wypuszczeniu skłotersów okazało się że dziwnym trafem oba telefony które policjanci zabrali „do sprawdzenia” miały złamane karty sim, a aparat zniszczoną kartę pamięci. Czyżby policja bała się ich zawartości?

Więcej…
 
Oświadczenie w sprawie Brada Willa
Dokumenty - Oświadczenia
środa, 07 listopada 2007 20:50

27. października 2006 roku w stanie Oaxaca w Meksyku został zastrzelony niezależny dziennikarz i fotograf William Bradley Roland, aka Brad Will (36 l.). Zabójstwa dokonały siły paramilitarne powiązane z rządzącą partią PRI, gdy filmował on pokojowe protesty ludności stanu Oaxaca, która wystąpiła przeciwko kontrolującemu terytorium, podtrzymującemu korupcję i  przemoc, miejscowemu reżimowi. Według raportu Centrum Mediów Niezależnych z Nowego Jorku (IMC New York) i La Tornada, Will został postrzelony w brzuch z odległości 30-40 metrów na barykadzie Santa Lucia. Zmarł on w drodze do punktu Czerwonego Krzyża.

Więcej…
 
Protest przeciwko akcjom represyjnym władz Nowej Zelandii wobec aktywistów
Dokumenty - Oświadczenia
czwartek, 18 października 2007 21:11

Panie Ambasadorze,

Piszemy do Pana w sprawie ostatnich akcji represyjnych rządu Nowej Zelandii, które zakończyły się wieloma policyjnymi rajdami oraz aresztowaniami na podstawie absurdalnych oskarżeń 17 osób.

Więcej…
 
Komunikat ws. pobicia przez policję działaczy KWK w Krasnymstawie
Dokumenty - Oświadczenia
środa, 25 lipca 2007 20:44

W środę, 25. lipca 2007 roku, o godz. 16.30, przed Komendą Główną Policji w Warszawie (ul. Puławska 148/150) odbędzie się pikieta przeciwko brutalności policji. Jest ona wyrazem naszego sprzeciwu wobec brutalnego pobicia dwójki działaczy Komitetu Wolny Kaukaz (KWK) przez policjantów, do którego doszło 14. lipca 2007 r. na komisariacie w Krasnymstawie.

Więcej…
 
Duński skłot w potrzebie - oświadczenie
Dokumenty - Oświadczenia
środa, 20 grudnia 2006 21:13

Władze Kopenhagi zapowiedziały, że do 14. grudnia 2006 r. mieszkańcy budynku przy Jagtvej 69, w którym od ponad 10 lat znajduje się centrum kulturalne “Ungdomshuset”, mieli go opuścić. Został on oddany użytkownikom w wieczystą dzierżawę pod warunkiem, że nie będzie on wykorzystywany do łamania prawa i choć niczego takiego nie stwierdzono, władze miasta zdecydowały się go sprzedać prawicowej sekcie Faderhuset. Zamierza go ona zburzyć, by przygotować znajdujący się pod nim grunt na sprzedaż, ponieważ budynek znajduje się w bardzo dogodnym położeniu, a działka może osiągnąć wysoką cenę. Choć ma on wysoką wartość historyczną i architektoniczną, dotychczasowi jego użytkownicy przegrali sprawy w Sądzie Grodzkim i Sądzie Państwowym, bez możliwości odwołania się do Sądu Najwyższego.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 4