Oświadczenia
PILNE W SPRAWIE RENÉ
Dokumenty - Oświadczenia
czwartek, 15 czerwca 2006 20:55

Pilnie poszukiwani są świadkowie zatrzymania René, berlińczyka zatrzymanego po Paradzie Równości z 10. czerwca 2006 r., który do dziś przebywa w warszawskim areszcie śledczym. Zarzucono mu czynną napaść na funkcjonariusza policji (grozi za to 10 lat pozbawienia wolności). Podstawą oskarżenia stały się wyłącznie zeznania policjantów. Prosimy o rozesłanie poniższej wiadomości do wszystkich osób, które mogą pomóc. Tylko od naszej solidarności będzie zależeć to, czy uda nam się oczyścić go od ciążących nad nim zarzutów i przywrócić mu wolność.

--------------------------------------------------

Drogie przyjaciółki, drodzy przyjaciele,

Ta wiadomość powinna dotrzeć do osób, które brały udział w Paradzie Równości w Warszawie 10 czerwca.

Wspieramy berlińczyka René, który od czasu Parady przebywa w warszawskim areszcie śledczym. Zarzuca się mu, ze pod koniec Parady 10 czerwca w Warszawie, około 16.50 razem z innymi osobami ubranymi na czarno brał udział w przepychance z prawicowymi przeciwnikami Parady. Czterech policjantów zeznaje, że podczas tego zajścia René zaatakował ich kijem basebolowym i gazem łzawiącym.

Policjanci podtrzymują tę wersję wydarzeń i na ich zeznaniach opiera się nakaz aresztowania, pomimo tego, ze René w momencie aresztowania nie miał przy sobie żadnych przedmiotów, których możnaby użyć jako broni, a nawet, jak sam zeznaje, nie znajdował się w pobliżu zajścia. Zeznania policjantów są podstawą jego aresztowania do procesu, który będzie miał miejsce prawdopodobnie w połowie sierpnia.

Pilnie poszukujemy osób, które:

- obserwowały zajście z przeciwnikami Parady na Placu Zamkowym;

- widziały następujące po tym zatrzymania;

- same zostały na krótko zatrzymane;

- filmowały lub robiły zdjęcia na końcu Parady.

René w momencie tych zajść miał na sobie czarną kurtkę przeciwdeszczową, niebieskie spodnie dżinsowe, czarne buty, okulary przeciwsłoneczne i czarny kapelusz rybacki; mial przy sobie białą torbę.

Prosimy zgłaszać się jak najszybciej na adres mailowy:

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

lub pod numer telefonu

 

(0049) 163 388 1037

 

www.queerberlin.tk

 

 
PROTEST PRZECIWKO REPRESJOM GRECKICH ANARCHISTÓW
Dokumenty - Oświadczenia
sobota, 05 listopada 2005 21:25

Jesteśmy głęboko oburzeni falą państwowych represji, która ostatnimi miesiącami dotyka grecki ruch anarchistyczny. 7 lipca br. policjanci w cywilu aresztowali w Atenach dwóch aktywistów - G. Kalaijidisa i P. Karasarinisa podczas próby pozbycia się przez nich dwóch tarczy policyjnych. Tuż po aresztowaniu najechali także ich domy. U Kalaijidisa znaleziono cztery pistolety z czystą kartoteką. Ich posiadanie usprawiedliwił on tradycyjnym prawem noszenia broni na rodzinnej Krecie.

Więcej…
 
PROTEST PRZECIWKO REPRESJOM WŁOSKICH ANARCHISTÓW
Dokumenty - Oświadczenia
sobota, 25 czerwca 2005 20:27
Jesteśmy głęboko oburzeni falą państwowych represji, która ostatnimi miesiącami dotyka włoski ruch anarchistyczny. W samym tylko maju po trzech akcjach policji do włoskich więzień trafiły 22 osoby z kręgów anarchistycznych. 5 zatrzymanym oskarżonym o rzekomy udział w różnych akcjach solidarnosciowych z osobami przetrzymywanymi w wiezieniu dla imigrantów “Regina Pacis” grozi co najmniej 10 lat więzienia. Pod koniec maja, podczas największej fali represji policja “antyterrorystyczna” przeszukała 110 mieszkań i aresztowała 20 osoby, rzekomo uwikłane w ataki przeprowadzone przez FAI (Nieformalna Federacja Anarchistyczna). Trzy z nich, związane z włoskim Anarchistycznym Czarnym Krzyżem (ACK) – organizacją wspierającą więźniów politycznych, oskarżono o rozpowszechnianie odezw FAI w biuletynie ACK. Uznano go za “nielegalną publikację”.
Więcej…
 
Protest przeciwko wszczęciu procesu sądowego przeciwko 7 anarchistom aresztowanym w Salonikach podczas szczytu UE w 2003 r.
Dokumenty - Oświadczenia
sobota, 08 stycznia 2005 20:34

Jesteśmy oburzeni tym, że władze Grecji postawiły przed sądem 7 aktywistów, aresztowanych podczas mobilizacji przeciwko szczytowi UE w Salonikach z 2003 roku, którzy zostali uwolnieni 28 listopada 2003 r. Ponownie mają stanąć przed nim ci, którzy walcząc o swoją wolność przystąpili do strajku głodowego: Hiszpanie - Carlos Martin Martinez i Fernando Perez Gorraiz, Syryjczyk - Suleiman „Kastro” Dakduk, Amerykanin - Jonathan Crowell oraz Grecy: Spyros Tsitsas, Dimitris Friouras, Michalis Trikapis.

Więcej…
 
Protest przeciwko brutalności policji, bezsensownym interwencjom podczas imprez muzycznych i niesprawiedliwości polskiego prawa narkotykowego
Dokumenty - Oświadczenia
piątek, 17 grudnia 2004 21:05

PIKIETA SOLIDARNOSCIOWA

Protest przeciwko brutalności policji, bezsensownym interwencjom podczas imprez muzycznych i niesprawiedliwości polskiego prawa narkotykowego

Więcej…
 
Oświadczenie Koalicji Grup Wolnościowych „Antyszczyt Wa29” w sprawie policyjnych represji
Dokumenty - Oświadczenia
niedziela, 25 kwietnia 2004 21:08

Koalicja Grup Wolnościowych „Antyszczyt Wa29” pragnie wyrazić swe oburzenie wobec polityki władz poprzedzającej Europejskie Forum Ekonomiczne w Warszawie (28-30 kwietnia br.) i zaplanowanych przez nią wydarzeń związanych z równolegle odbywającym się Antyszczytem (m.in. demonstracją z 29 kwietnia i Forum Alternatywnym). Policja i służby bezpieczeństwa (ABW) zbudowały wokół nich atmosferę psychozy i histerii, nakręcając tym samym prawdziwą spiralę strachu społeczeństwa. Towarzyszące temu represje i eskalacja przemocy coraz silniej dotyka uczestników ruchu wolnościowego zaangażowanych w ich organizację.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 4