Katalonia: Nowe aresztowania wymierzone w anarchistów w Barcelonie i Manresie
Informacje - Zagraniczne
sobota, 07 listopada 2015 09:43
22 Października 2015, aresztowano 7 towarzyszy_ek anarchistów_ek w Barcelonie i 2 w Manresie. Policja dokonała nalotów na 8 domów i centrów społecznych w dzielnicach Sant Andreu, Clot, Gracia i Sants, wliczając w to Ateneu Llibertari de Sants oraz La Revoltosa w dzielnicy Clot. Wszystkie osoby aresztowane zabrano do Madrytu, by tam zdecydować, czy pozostają uwięzione, czy będą odpowiadać z wolnej stopy. Operacja ta miała miejsce dzień po tym jak Monica i Francisco trafili przed Audiencia Nacional w Madrycie, gdzie decydowano czy Monica i Francisco (dwoje towarzyszy, którzy byli więzieni w Chile w "Caso Bombas" po czym wyszli na wolność i zostali aresztowani w Barcelonie w Listopadzie 2013) dostaną dodatkowe dwa lata w areszcie śledczym (z paragrafu anty-terrorystycznego). 
Więcej…
 
ACK: Broszura "fenix nie powstał z popiołów"
Informacje - Zagraniczne
środa, 28 października 2015 14:09
Przedstawiamy wam broszurę przygotowaną przez czeskich anarchistów, którą niedawno przetłumaczyliśmy na język polski.  Jej autorzy rozprawiają się w niej z 7 mitami dotyczącymi policyjnej operacji Fenix, w wyniku której aresztowano kilku aktywistów, a cały ruch wolnościowy w Czechach próbowano (i nadal próbuje się) kryminalizować.

Więcej o sytuacji w Czechach przeczytacie w kilku artykułach dostępnych na tej stronie, oraz przede wszystkim na antifenix.noblogs.org (również po polsku).  Broszurę można pobrać tutaj.
 
Rosja: Sprawa Jegora Aleksiejewa w Tomsku
Informacje - Zagraniczne
wtorek, 27 października 2015 14:05

W Tomsku toczy się proces karny w oparciu o art. 282 przeciwko antyfaszyście Jegorowi Alekjsiejowi, którego oskarżają o to, iż na swoim profilu na rosyjskim portalu społecznościowym „Вконтакте” jakiś czas temu miał umieścić wideo, podżegające do nienawiści i wrogości wobec policji (w rzeczywistości chodziło o teledysk jednego z hiphopowych zespołów).


Pomimo tego, że proces jeszcze trwa, Jegor już trafił na „Listę organizacji i osób fizycznych, wobec których istnieją dane o ich zaangażowaniu w działalność ekstremistyczną i terroryzm” (http://www.fedsfm.ru/documents/terr-list). Przeciwko antyfaszyście podczas rozprawy zeznają świadkowie, którzy sugerują, że w tamtym teledysku śpiewano piosenkę o „śmieciach (ros. мусор - obraźliwe określenie policji) w szarych mundurach”. Inni świadkowie twierdzą natomiast, iż podczas śledztwa wymuszano na nich zeznania.


Relacje na temat rozpraw są dostępne w grupie wsparcia Jegora Aleksiejewa, tam też znajdziecie  informację, w jaki sposób można mu pomoc (https://vk.com/saveegor).

 
Holandia: eksmisja skłotu, 5 osób zatrzymanych
Informacje - Zagraniczne
piątek, 23 października 2015 11:51

Tzw. piątkę z Vloek oskarżono o złamanie przepisów przeciwko skłotingowi (artykuł 138a) oraz o naruszenie porządku publicznego (artykuł 141). Dodatkowo zidentyfikowano szóstą osobę, która z początku nie podała swoich danych osobowych - sąd doraźny skazał ją na 500 euro grzywny za złamanie przepisów antyskłotingowych i zwolnił z aresztu. Pozostałych zatrzymanych tego dnia zwolniono w ciągu 24 godzin, wyznaczywszy im termin rozprawy. Hascy skłotersi organizują akcje wsparcia pięciu zatrzymanych, którzy nadal przebywają w zamknięciu. Oczekują oni na rozprawę, która odbędzie się 23 września w Hadze.

Więcej…
 
Rosja: Sprawa Rusłana
Informacje - Zagraniczne
piątek, 23 października 2015 11:34

Rusłan, Antyfaszysta z Wołogdy, jest oskarżony według sfabrykowanej sprawy o grabież (p.g” cz. 2 art. 161 KK FR). Według oskarżenia Rusłan miał pobić miejscowego nazistę koszem na śmieci, a później zabrał mu pieniądze. Przy tym, podczas konfrontacji nazista nie wskazał, iż właśnie Rusłan rzucał w niego stalowym koszem i nie pamiętał, że Rusłan wyciągnął mu z kieszeni rzekome 7800 rubli.


Ofiara - 29-letni nazista Włodzimierz Smirnow - w 2014 r. zmienił nazwisko na Wilhelm Wejhaupt. Na nagraniach emitowanych w telewizji NTW (https://www.youtube.com/watch?v=kByjoQMXPeM) Smirnow-Wejhaupt przyznaje się, iż jest administratorem grupy społecznościowej „Misanthropic Division”, która wspiera ukraińskich nazistów walczących w strefie ATO (http://ssmirnoff.livejournal.com/2810673.html?thread=27644209).

Więcej…
 
Rosja: Aleksiej Polichowicz zwolniony!
Informacje - Zagraniczne
poniedziałek, 19 października 2015 13:39
Rejonowy sąd w Riazaniu warunkowo zwolnił Aleksieja Polichowicza, który dostał wyrok w sprawie zamieszek na Placu Bołotnym w Moskwie 6 maja 2012 r.. Informacje te podała adwokatka anarchisty Swietłana Sidorkina. W lutym podobne ubieganie się o zwolnienie zostało odrzucone przez sąd. W czerwcu b.r. zwolniony został inny figurant "sprawy bołotnej” anarchista Stepan Zimin. Obydwaj byli uznani za winnych udziału w masowych zamieszkach (cz. 2 art. 212 KK) oraz dopuszczenia się przemocy wobec przedstawicieli władzy (cz. 1 art. 318 KK) i skazani na 3,5 lata kolonii karnej. Poza nimi jeszcze 5 figurantów "sprawy bołotnej” otrzymało wyroki od 2,5 do 4 lat. Z kolei anarchistka Aleksandra Duchanina otrzymała wyrok w zawieszeniu.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 15 z 53