ACK: die last; płyta benefitowa na ACK, edycja specjalna, limitowana!
Informacje - Krajowe
poniedziałek, 26 stycznia 2015 11:20

Płyta dedykowana ludziom, których nieszczęścia lub rozpacz, gniew, upodlenie i beznadziejna nędza uczyniły tak podatnymi na idee wolności, że zawładnęła nimi w całości i pchnęła ich do czynu. Kiedyś, teraz lub w przyszłości.”

To ich pierwszy materiał wydany w 2001 roku tylko na kasecie. Najnowsze, specjalne wydanie ich debiutu na LP ma nieco zmienioną okładkę, a dochód z jej dystrybucji przeznaczony zostanie na obronę prawną represjonowanych aktywistów. Przygotowane w kooperacji z OZZIP, FA, Pracownia Sitodruku Rozbrat.

Więcej…
 
Rosja: Złóżcie życzenia urodzinowe Aleksiejowi Sutudze („Sokratowi”)!
Informacje - Zagraniczne
sobota, 24 stycznia 2015 11:08

Dziś, 24. stycznia, Aleksiej kończy 29 lat. Swoje urodziny nasz towarzysz obchodzi w więzieniu, Przypomnijmy, że we wrześniu minionego roku, Aleksiej Sutuga został skazany na 3 lata i miesiąc kolonii karnej o normalnym rygorze na podstawie oskarżenia o popełnienie przestępstwa chuligaństwa dokonanego przez grupę osób. Według słów samego Aleksieja, 2. stycznia 2014 roku razem ze znajomą wracając ze spotkania natrafili po drodze na awanturującą się grupę. Aleksiej wdał się w bójkę, próbując uspokoić awanturujących się, z których jeden posiadał atrapę .

Sprawa, abstrahując od paragrafu, ma polityczny charakter, a uczestnicy bójki nie ukrywali swoich skrajnie prawicowych poglądów.

Więcej…
 
Anglia: Debbie Vincent; list z więzienia
Informacje - Zagraniczne
wtorek, 20 stycznia 2015 09:46

List od Debbie Vincent, skazanej na 6 lat pozbawienia wolności za „spiskowanie oraz szantaż” w związku z kampanią przeciwko największej w Europie firmie testującej na zwierzętach, Huntington Life Sciences.

Cześć!

Po pierwsze chciałabym przeprosić za to, że nie udało mi się odpisać Wszystkim, którzy przesłali mi kartki i listy. Wasze wsparcie, miłość i solidarność są naprawdę wspaniałe i bardzo pocieszające. Mam zatem wiele do nadrobienia w odpisywaniu jednocześnie jestem bardzo wdzięczna za to, co od Was otrzymałam.

Więcej…
 
Grecja: transfery więźniów politycznych do placówki „Typu C”
Informacje - Zagraniczne
poniedziałek, 19 stycznia 2015 13:38
Greckie władze rozpoczęły proces transferu więźniów politycznych do nowej placówki tzw. „maksymalnego bezpieczeństwa”, lub inaczej „Typu C” w Domokos. Jako pierwszy, jeszcze w grudniu, trafił tam ponownie schwytany Nikos Maziotis (WR).

W dniu 2 stycznia 2015, ten sam los spotkał członków organizacji 17 Listopada – Dimitrisa Koufontinasa, Alexandrosa Giotopoulosa i Vasilisa Tzortzatosa – a także Kostasa Gournasa (WR) oraz anarchistów Giannisa Naxakisa i Grigorisa Sarafoudisa. Towarzysz Sarafoudis przebywa jednakże chwilowo w Korydallos ze względu na jego zbliżający się proces w sprawie napadu na bank w Filota.

Więcej…
 
Grecja: Anarchiści na wolności
Informacje - Zagraniczne
sobota, 17 stycznia 2015 13:35
12 stycznia 2015 w godzinach popołudniowych anarchistyczni towarzysze Spiros Mandilas i Andreas Tsavdaridis zostali zwolnieni z więzienia po upływie narzuconego im 18-miesięcznego okresu prewencyjnego.

Przypominamy, że towarzysze zostali aresztowani 12 lipca 2013 roku i oskarżono ich o udział w anarchistycznej grupie partyzanckiej Konspiracyjne Komórki Ognia oraz przesłanie w Lipcu 2013 wybuchowej paczki do byłego dowódcy agencji antyterrorystycznej, Dimitriosa Horianopoulosa, Odpowiedzialność za tę akcję wzięło Komando „Mauricio Morales” deklarując ją jako czwarty akt Projektu Feniks. Przebywając za kratami do ataku tego z dumą przyznał się Andreas Tsavdaridis.

 
Poznań: impreza benefitowa na ACK
Informacje - Krajowe
piątek, 16 stycznia 2015 14:56

Zapraszamy na imprezę benefitową na rzecz Anarchistycznego Czarnego Krzyża. Planujemy co następuje:

- 15:00 Szkolenie-ABC demonstranta-poznaj swoje prawa.

- 16:00 Spotkanie "Po drugiej stronie krat" dyskusja na temat realiów w polskich zakładach penitencjarnych

- 18:00 przerwa na ciepły posiłek, kawę i herbatę

- 18:30 pokaz filmu i dyskusja "W szklanej klatce. Nowe amerykańskie więzienia"

- 20:30 koncert

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 20 z 52