Rosja: potrzebna pomoc dla anarchistów z obwodu rostowskiego!
Informacje - Zagraniczne
wtorek, 17 lutego 2015 10:24

W obwodzie rostowskim dwoje anarchistów zostało poddanych represjom ze strony Centrum do spraw ekstremizmu politycznego. Rozpoczęto przeciwko nim sprawę karną, za rozklejanie „rozbudzających niepokoje” plakatów przeciw policji i urzędnikom, które rzekomo rozprowadzali.

W domach anarchistów przeprowadzono rewizje, skonfiskowano cały sprzęt organizacyjny i wszystkie „polityczne” materiały drukowane. Podobno pracownicy Centrum „E” pytali „Kto wam płaci?” i „Jakie macie związki z Ukrainą i USA?”. Jeden jest w areszcie, drugi – póki co na wolności.

Więcej…
 
Wypnij się na władzę! Apel o solidarność z białoruskimi aktywistami.
Informacje - Zagraniczne
środa, 11 lutego 2015 10:08

W 2015 roku mija czwarta kadencja prezydenta Aleksandra Łukaszenki. Przez 21 lat udało mu się prawie całkowicie wyplenić społeczny sprzeciw wśród społeczeństwa, zamordować kilku oponentów politycznych w latach 90., praktycznie zupełnie wytępić oficjalną opozycję. Łukaszenko nie pozwolił społeczeństwu Białorusi wyrwać się poza ramki radzieckiego sposobu myślenia. Każda uwaga, każda krytyka nt. władzy powoduje okrutne represje ze strony MSW i KGB. Jakakolwiek próba samoorganizacji spotyka się z prześladowaniami i zastraszeniem ze strony oficjalnych władz państwowych. Politykę państwa można opisać jednym zdaniem: „Wszystko, czego nie można kontrolować, trzeba zniszczyć”. Na chwilę obecną Białoruś powoli, acz zdecydowanie stara się doprowadzić do sytuacji, w której nie będą istnieć żadne przejawy niezadowolenia społecznego czy niezależnego myślenia.

Więcej…
 
Ukraina: Kolejne represje w armii
Informacje - Zagraniczne
wtorek, 10 lutego 2015 10:30
Przed czterema dniami parlament Ukrainy uchwalił przepisy wedle których dowódcy wojskowi mają prawo rozstrzeliwać żołnierzy za odmowę wykonywania rozkazów.

Rozstrzelanie żołnierza może się odbyć bez procesu sądowego, a nawet postawienia zarzutów. W związku z czym żołnierz może zostać w rzeczywistości rozstrzelany pod byle jakim pretekstem.

Z kolei władze separatystyczne planują przeprowadzenie powszechnej mobilizacji i wcielenie do swoich oddziałów nawet 100 000 mieszkańców wschodniej Ukrainy.

Więcej…
 
Irlandia: Represje wobec uczestników protestów społecznych
Informacje - Zagraniczne
wtorek, 10 lutego 2015 10:25
Trzy godziny temu irlandzka policja aresztowała Paula Murphy'ego, uczestnika protestów antywojennych (na zdjęciu).
Przyszło po niego sześciu funkcjonariuszy.

Oprócz niego aresztowano również grupę osób, która trzy miesiące temu podjęła protest siedzący przeciwko opodatkowaniu wody.

Dziennikarze sympatyzujące z policją podali informację, iż jest to rezultat trwającego trzy miesiące śledztwa.

Więcej…
 
Białoruś: Aleksander Frankiewicz skazany na 25 dni aresztu
Informacje - Zagraniczne
poniedziałek, 09 lutego 2015 11:40

Byłego więźnia politycznego - anarchistę oskarżono o naruszenie jednocześnie dwóch paragrafów kodeksu administracyjnego. W sądzie rejonu sowieckiego Mińska, 3 lutego, odbyło się rozpatrzenie sprawy o naruszenie prawa przeciw Aleksandrowi Frankiewiczowi. Sędzia – Artiom Beskiszskij, pisze PC „Wiasna”. Zatrzymanego 2 lutego Frankiewicza oskarżyli o naruszenie jednocześnie dwóch paragrafów: 17.1 (drobne chuligaństwo) i 23.4 (niepodporządkowanie się prawnym nakazom funkcjonariusza publicznego).


Z zeznań Frankiewicza wynikało jasno, że w czasie dnia roboczego kilka osób przyszło do niego w miejsce pracy. Dyrektor poprosił go by zszedł na dół, gdzie czekali na niego funkcjonariusze w radiowozie. Potem aktywistę przetransportowali do Rejonowego Wydziału Spraw Wewnętrznych rejonu sowieckiego, gdzie sporządzono dwa protokoły.

Więcej…
 
Białoruś: Oliniewicz znowu w karcerze
Informacje - Zagraniczne
poniedziałek, 09 lutego 2015 11:19

Więźnia politycznego, anarchistę Igora Oliniewicza znowu zamknęli w karcerze. To przynamniej piąte ukaranie karcerem przez ostatnie pół roku, które spędził on w kolonii karnej „Wićba”. O tym, że Igor Oliniewicz znów znajduje się w karcerze, poinformowała jego matka – Walentyna Oliniewicz, pisze statkevich.org.


"Od Igora w przeciągu miesiąca nie ma listów ani telefonów, dlatego dziś zdecydowałam sama zadzwonić do dyżurnego w kolonii. Prawdopodobnie zaskoczyłam go i on od razu poinformował mnie, że Igor znajduje się w karcerze. Nawet nie udawał, że nie wie kto to. Zwykle, na takie telefony od razu nie odpowiadają, proszą zadzwonić za jakiś czas, obiecują wyjaśnić” - powiedziała.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 20 z 53