Hiszpania: Solidarność z Moniką Caballero i Francisko Solarem! Graficiarska akcja anarchistów
Informacje - Zagraniczne
czwartek, 03 kwietnia 2014 15:14

W geście solidarności z dwójką anarchistów, Moniką Caballero i Fransisco Solarem (którzy są obecnie uwięzieni w Hiszpanii  z powodu zamachu bombowego na katedrę w Saragossie), na drzwiach jednej z hiszpańskich bazylik napisano czarno czerwoną farbą hasła: "Ani boga, ani pana, ani państwa", "Precz z władzą".

Znamiennym hasłem, jakie pojawiło się na posadzce przed wejściem, jest także „1871, niech żyje komuna”, które odnosi się do Komuny Paryskiej – rewolty ludowej przeciwko rządowi w Paryżu, która zaczęła się w 1871 i krwawo stłumiona przez władzę pozostawiła po sobie dziesiątki tysięcy ofiar.

Więcej…
 
Grecja: Wzrasta napięcie w zakładach karnych. Protesty i akcje solidarnościowe
Informacje - Zagraniczne
czwartek, 03 kwietnia 2014 14:34

24 marca 2014 więźniowie z całej Grecji ogłosili mobilizację przeciwko coraz bardziej rygorystycznym warunkom przetrzymywania. Domagają się m. in. wycofania projektu nowej ustawy, która powołuje do życia obiekty więzienne o podwyższonym stopniu bezpieczeństwa. Według nowych przepisów, osadzeni sprawiający „szczególne zagrożenie” trafią do specjalnych jednostek typu C, bez prawa do przepustek. Ograniczone zostaną także ich widzenia.

Dzień później, gdy napięcie w zakładach karnych sięga zenitu, IIia Kareli (40 lat) – więzień pochodzenia albańskiego - śmiertelnei rani więziennego straznika, znanego ze swego sadyzmu (wymierzął więźniom karę chłosty kablem elektrycznym). Chociaż Kareli odsiadywał wyrok 16-lat pozbawienia wolności, niedawno odmówiono mu przepustek.

Więcej…
 
Polska: Wszystkie patrole policji będą miały broń elektryczną
Informacje - Krajowe
niedziela, 30 marca 2014 13:27
Prawdopodobnie w 2015 r. każdy patrol policji będzie wyposażony w taser z kamerą rejestrującą obraz i dźwięk. Pierwsze egzemplarze tej broni elektrycznej wraz z filmem instruktażowym są już do dyspozycji policjantów.

Paralizator to broń, która wytwarza bardzo duże napięcie elektryczne o bardzo małym natężeniu. Poraża to układ nerwowy napastnika. Rozróżnia się paralizatory tradycyjne - wymagające bezpośredniego kontaktu z ciałem przeciwnika i tasery - wystrzeliwujące elektrody o zasięgu kilku metrów.

Takie urządzenia były jedynie na wyposażeniu  pododdziałów antyterrorystycznych, a także szturmowych CBŚ. Łącznie policja miała do dyspozycji ponad 140 taserów. Teraz przybędzie jej 89 tego typu urządzeń, dodatkowo rejestrujących obraz i dźwięk od momentu, gdy zostaną odbezpieczone. Zdaniem szefa Komendy Głównej Policji  taserem można razić nawet trzech
Więcej…
 
Ukraina: Protest anarchosyndykalistycznego Autonomicznego Związku Pracowników
Informacje - Zagraniczne
piątek, 28 marca 2014 00:00

W piątek w Kijowie pod siedzibą partii Julii Tymoszneko i Arsenija Jaceniuka "Batkwiszczina" odbyła się kilkudziesięcioosobowa pikieta związkowców z anarchosyndykalistycznego Autonomicznego Związku Pracowników. Związkowcy protestowali przeciwko kontynuacji przez nowe władze Ukrainy polityki dławienia pokojowych protestów i obniżania poziomu życia pracowników.

Protest dotyczył m.in. wniesionego przez deputowanego "Batkiwszcziny" projektu ustawy, który pozwala na "prewencyjne zatrzymanie" nawet na pół roku osób podejrzewanych o zamiar "zamachu na autorytet władzy państwowej". Uczestnicy pikiety zwrócili uwagę na takie posunięcia rządu Jaceniuka jak np. przesunięcie środków w budżecie państwa przewidzianych na śniadania dla młodzieży szkolnej na potrzeby armii, żeby "było czym zapłacić za paliwo oligarsze Kołomojskiemu". W sumie z programów socjalnych przekazano już na potrzeby wojska miliard hrywien (ok. 300 mln zł).

Więcej…
 
Grecja: ogólnokrajowa mobilizacja więźniów
Informacje - Zagraniczne
czwartek, 27 marca 2014 08:37
Grecki rząd chce zaostrzyć warunki przetrzymywania więźniów skazanych za tzw. ciężkie przestępstwa. Ustawa przygotowana przez tamtejsze Ministerstwo Sprawiedliwości zakłada, by osoby skazane na dożywocie w ramach prawa antyterrorystycznego musiały spędzić w więzieniu co najmniej 20 lat, zanim otrzymają prawo do jakichkolwiek przepustek – z czego pierwsze 10 lat na terenie placówki o zaostrzonym rygorze, bez możliwości uzyskania zwolnienia warunkowego.

Więzienie Domokos w środkowej Grecji ma jako pierwsze zaadoptować nowe przepisy. Projekt obejmuje wszystkich, którzy zostali skazani w ramach przepisów prawa antyterrorystycznego, oskarżeni o udział przestępczości zorganizowanej, bądź popełnienie innych ciężkich przestępstw zagrożonych karą co najmniej 10-lat pozbawienia wolności.

Więcej…
 
Hiszpania: Ewikcja skłotu Palavea w La Coruni
Informacje - Zagraniczne
środa, 26 marca 2014 00:00
25 marca 2014, liczne siły policyjne dokonały ewikcji zaskłotowanego centrum społecznego Palavea w mieście A Coruna (północ kraju). Dziesiątki policyjnych furgonetek, wspartych przez samochody Gwardii Cywilnej, najechały budynek około 7:30 rano, kładąc kres rozwijanemu przez trzy lata miejscu zaangażowania i buntu.

Podczas operacji w budynku znajdowała się tylko jedna osoba, kobieta eksmitowana z domu kilka miesięcy wcześniej. Kolektyw skłotersów wzywa do demonstracji i akcji solidarnościowych.

źródło: http://grecjawogniu.info/?p=20366


 
<< Początek < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnie >>

Strona 31 z 52