Grecja: Rozpoczął się kolejny proces przeciwko anarchistom
Informacje - Zagraniczne
niedziela, 16 marca 2014 13:55
W więzieniu Koridallos rozpoczął się kolejny proces przeciwko anarchistom. Tym razem na ławie oskarżonych zasiadło 7 towarzyszy oskarżonych o udział w Konspiracyjnych Komórkach Ognia i napady rabunkowe, jakie miały miejsce w Pirgetos i Filota.

Konkretnie, zarzut udziału w KKO postawiono wobec 5 z nich, pomimo, że zarówno sami oskarżeni jak i uwięzieni członkowie Konspiracji, wielokrotnie zaprzeczali związkom tej piątki z organizacją. Władze sądowe jak i siły antyterrorystyczne konsekwentnie trzymają się jednak tej linii zarzutów, aby dzięki temu poważniej obciążyć anarchistów.
Więcej…
 
Turcja: Policja zaatakowała antyrządową demonstrację. Berkin Elvan - pamiętamy!
Informacje - Zagraniczne
wtorek, 11 marca 2014 23:40
Turecka policja armatkami wodnymi i gazem łzawiącym rozpędziła antyrządową demonstrację. Została ona zwołana na wieść o śmierci 15 - latka, ciężko ranionego policyjnym granatem w czerwcu zeszłego roku i od tego momentu będącego w śpiączce. Protestujący wprost oskarżają władzę i jej zbrojne ramię - policję o śmierć chłopca, która stała się symbolem państwowego terroru w tym kraju. Mimo brutalnej reakcji służb porządkowych protesty z pewnością nie ustaną, a wręcz będą się nasilać.
Więcej…
 
Grecja: Trwa protest w skrzydle szpitalnym więzienia Korydallos
Informacje - Zagraniczne
poniedziałek, 10 marca 2014 09:49
Od 17 lutego 2014, co najmniej 180 osadzonych na terenie szpitalnego skrzydła więzienia Korydallos odmawia przyjmowania jedzenia oraz leków w ramach protestu przeciwko katastrofalnym warunkom przetrzymywania.

Szpital mieszczący się w kompleksie więziennym Korydallos, zachodnie Ateny, może pomieścić 60 mężczyzn. Obecnie przebywa ich tam ponad 200. Wielu z nich ma HIV, bądź inne choroby zakaźne, jak gruźlica, zapalenie wątroby, świerzb.

Protestujący wydali oświadczenie, w którym informują, że co najmniej 178 więźniów przystąpiło do strajku, odmawiając przyjmowania więziennych posiłków. Ci, którzy są nosicielami wirusa HIV odmówili natomiast przyjęcia leków antyretrowirusowych.

Więcej…
 
Francja: Rewolta imigrantów i aresztowanie anarchistów
Informacje - Zagraniczne
poniedziałek, 03 marca 2014 11:31
13 lutego 2014, na terenie ośrodka dla nielegalnych imigrantów w Vincennes (na wschód od Paryża) miał miejsce bunt przeciwko deportacji jednego z osadzonych. Funkcjonariusze służby więziennej zostali obrzuceni elementami zniszczonych kamer CCTV, drzwi, gaśnic i mebli. Następnego dnia, przed budynkiem odbyła się demonstracja solidarnościowa – tłum skandował wolnościowe hasła i odpalał fajerwerki. Na miejscu zjawiła się policja, dokonując aresztowania pięciu osób; trzy zwolniono za kaucją, a dwie pozostałe przewieziono do aresztu w Fleury-Merogis (ich proces rozpocznie się 24 marca). Wszyscy są oskarżeni o „udział w nielegalnym, wywrotowym zgromadzeniu”, „maskowanie twarzy”, „posiadanie niebezpiecznych przedmiotów” oraz „utrudnianie identyfikacji (odmowa sporządzenia próbki DNA, pobrania odcisków palców, wykonania zdjęć). Części grozi również zarzut „posługiwania się fałszywą tożsamością” i „utrudniania pracy organom ścigania”.
Więcej…
 
Włochy: Policja najechała domy anarchistów w Emilia Romagna, Ligurii, Kampanii i Toskanii
Informacje - Zagraniczne
piątek, 28 lutego 2014 10:56
25 lutego o świcie, włoska policja najechała domy 10 towarzyszy. Wszyscy zostali objęci śledztwem, które prowadzi prokurator Federico Manotti. Towarzysze są oskarżeni o działalność wywrotową oraz udział w wielu atakach, m. innymi na koszary karabinierów RIS z Parmy w dniu 24 października 2005 roku, koszary w Genui (również w 2005 roku), wysłanie bomby do byłego burmistrza Bolonii oraz podpalenie samochodu Czerwonego Krzyża.

Prokurator generalny wystąpił o areszt dla zatrzymanych towarzyszy, jednakże sędzia prowadzący wstępne dochodzenie nie zgodził się na powyższy środek zapobiegawczy. Mimo tej decyzji, prokurator Frederico Manotti nie tracił czasu, podając imiona i nazwiska zatrzymanych do wiadomości publicznej za pośrednictwem krajowej prasy. Tym samym otworzył sobie drogę do ewentualnego zakwestionowania decyzji sędziego.

Więcej…
 
Solidarność z Andrzejem Mazurkiem - ostatnim więźniem Greckiej Rewolty 2008 r.
Informacje - Krajowe
czwartek, 27 lutego 2014 20:19

Andrzej Mazurek, polski anarchista przebywający w greckich więzieniach od grudnia 2008 roku, został deportowany do Polski i obecnie znajduje się w półotwartym Oddziale Zewnętrznym w Chmielowie k. Tarnobrzegu.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnie >>

Strona 33 z 52