Solidarność z Andrzejem Mazurkiem - ostatnim więźniem Greckiej Rewolty 2008 r.
Informacje - Krajowe
czwartek, 27 lutego 2014 20:19

Andrzej Mazurek, polski anarchista przebywający w greckich więzieniach od grudnia 2008 roku, został deportowany do Polski i obecnie znajduje się w półotwartym Oddziale Zewnętrznym w Chmielowie k. Tarnobrzegu.

Więcej…
 
Poznań: Bal więzienny - benefit na ACK. Artowo, tanecznie, antyrepresyjnie!
Informacje - Krajowe
środa, 26 lutego 2014 18:35
Zapraszamy na Bal Więzienny!
___ ___ ___ ___ ___ ___

28.02.(piątek), godz. 21.00 / Rozbrat / Kulawy muł /

Zagrają:

Koncert- Niesamowita sprawa
https://www.facebook.com/niesamowitasprawa.band
- Swołoczeństwo
http://www.youtube.com/watch?v=wS9htQea5E8

Balety do rana – DJ Pusty Parkiet
___ ___ ___ ___ ___ ___

plus
Więcej…
 
Francja: Gwałtowne starcia policji z anarchistami w Nantes
Informacje - Zagraniczne
wtorek, 25 lutego 2014 09:52

W sobotę 22 lutego, francuska policja starła się z protestującymi ekologami i anarchistami w zachodnim mieście Nantes. Kolejny raz, tysiące demonstrantów wyległy na centralny plac o nazwie Petite Hollande, by zaprotestować przeciwko budowie lotniska na terenach znajdującego się pod ochroną bagna. Samorząd oszacował ich liczbę na 20.000, jednak organizatorzy poinformowali, że udział w proteście wzięło 50.000 osób.

W niewielkiej odległości od głównego protestu, kilka tysięcy anarchistów i radykalnych ekologów zorganizowało bardziej gwałtowny protest, atakując sklepowe i bankowe witryny, lokalne biura firmy Vinci (wykonawca projektu lotniska) oraz rzucając kostką brukową w stronę kordonów prewencji. Policja odpowiedziała używając gazu łzawiącego i armatek wodnych. Co najmniej ośmiu policjantów było hospitalizowanych, a czternaście osób trafiło do aresztu.

Minister Spraw Wewnętrznych, Manuel Valls , potępił rozruchy mówiąc, że są one dziełem „przestępców” wywodzących się z „radykalnej lewicy”, którzy posługują się taktyką „partyzantki miejskiej”. Jego wypowiedź stanowiła element międzynarodowej nagonki na anarchistów czynu – wspomniał o grupach „wywrotowych” działających w Niemczech, Włoszech i innych krajach, wzywając do „stanowczego potępienia przemocy”.

Więcej…
 
Ukraina: Anarchistyczne ofiary starć z policją na Majdanie
Informacje - Zagraniczne
poniedziałek, 24 lutego 2014 11:44
Na ukraińskim Majdanie, wbrew oficjalnym komunikatom, trwa od tygodnia wojna domowa - w swym oświadczeniu pisze o tym Autonomiczny Związek Pracowników, demaskując rządowe kłamstwa i ukazując prawdziwy obraz Majdanu: starć wewnętrznie podzielonego i skonfliktowanego społeczeństwa z autorytarną władzą. Kijowscy anarchosyndykaliści nie wspierają żadnej ze stron. Wiedzą, że ktokolwiek wygra, przegrają działacze społeczni i pracowniczy. Nie trzeba było długo czekać, by na Majdanie zostali zabici anarchistyczni i antyfaszystowscy aktywiści.
Więcej…
 
Rosja: Policjanci zatrzymują "potencjalnych demonstrantów"
Informacje - Zagraniczne
poniedziałek, 24 lutego 2014 00:00
Siły specjalne policji OMON zatrzymują ludzi, których prawdopodobnie podejrzewają o zamiar wzięcia udziału w manifestacji antyrządowej. Do zatrzymań dochodzi przy wejściu na plac Maneżowy w Moskwie, przed murami Kremla. Zatrzymano już kilkadziesiąt osób, w tym mężczyznę, który niósł w ręku oponę samochodową. Zatrzymywani niczego nie skandują, nie mają też żadnych plakatów.

Demonstranci chcą zaprotestować przeciwko dzisiejszemu skazaniu przez Sąd Rejonowy w Moskwie ośmiorga swoich kolegów na kary od 2,5 do 4 lat łagru za udział w "masowych rozruchach" na moskiewskim placu Bołotnym w maju 2012 roku, w przededniu inauguracji prezydenta Rosji Władimira Putina.
Więcej…
 
Grecja: 2 osoby poważnie ranne po starciach w Skouries
Informacje - Zagraniczne
niedziela, 23 lutego 2014 14:53
19 lutego 2014, w miasteczku Skouries na Półwyspie Chalcydyckim doszło do kolejnych gwałtownych protestów wymierzonych w kopalnię złota należącą do spółki Hellas Gold. W wyniku konfrontacji mieszkańców z uzbrojonymi kordonami prewencji, trzy osoby zostały ranne, w tym dwie poważnie.

Rozruchy zaczęły się, gdy grupa kobiet biorąca udział w proteście utworzyła tzw. ludzki łańcuch w celu zablokowania drogi autobusom, używanym do transportu pracowników z terenu budowy. Policja zareagowała używając dużych ilości gazu łzawiącego, a następnie przeprowadzając wściekły atak na tłum demonstrantów.

Trzy osoby zostały ranne i przewiezione do lokalnego ośrodka zdrowia. Chory na serce mężczyzna potrzebował natychmiastowej pomocy medycznej. Na miejscu zjawił się ambulans, przetransportowując mężczyznę do szpitala. Jego stan określono jako krytyczny. Wielu uczestników starć zostało aresztowanych.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnie >>

Strona 34 z 53