Poznań: Benefit na ACK:CEASELESS DESOLATION,HOUNDS OF ORDER,KAROSHI
Informacje - Krajowe
czwartek, 06 lutego 2014 09:15W dniu 08.02.2014 (sobota) o godz. 20.30 zapraszamy na Rozbrat na koncert benefitowy dla ACK. 

Po koncercie odbędzie się after.

Będziemy też zbierać książki i czasopisma dla więźniów oraz raczyć się wegańskimi burgerami i grochówką. Zagrają:
Więcej…
 
Chile: Anarchistka oskarżona o "rabunek połączony z próbą morderstwa"
Informacje - Zagraniczne
środa, 05 lutego 2014 22:57
21 stycznie 2014 aresztowano chilijską anarchistkę Sol F. Vergerę. Tego dnia uchwyciły ją kamery jednego z banków, kiedy to próbowała - w geście zemsty za zabitego towarzysza - dokonać zamachu na ochroniarza.

Rozbrojona na komisariacie, początkowo była odbierana jako osoba niestabilna psychicznie i niejako mszcząca swego życiowego partnera. Insynuacje te jednak nie znalazły potwierdzenia.
Więcej…
 
Grecja: Czlonkowie KKO skazani na dodatkowy rok więzienia
Informacje - Zagraniczne
środa, 05 lutego 2014 21:28
20 stycznia 2014, sześciu towarzyszy z Konspiracyjnych Komórek Ognia stanęło przed więziennym prokuratorem.

Dowiedzieli się, iż w skutek tekstu opublikowanego przez więźniów ze skrzydła D, który wskazuje ich jako sprawców pobicia innego więźnia, a także raportów skrażników więziennych (świadków zdarzenia), otrzymali karę dyscyplinarną.

Wynosi ona rok więzienia za utrudnienie wykonywania pracy i unieruchomienie strażnika więziennego oraz 30 punktów (wewnętrzny punktowy system dyscyplinarny) za pobicie współwięźnia. Sprawa może mieć dalsze konsekwencje karne.

Więcej…
 
USA: 5 lat więzienia za udział w atakach ALF i ELF dla Rubin
Informacje - Zagraniczne
środa, 05 lutego 2014 21:22
27 stycznia 2014, sąd federalny w Portland skazał eko-sabotażystkę Rebecce Rubin na pięć lat pozbawienia wolności. 40-latka ukrywała się przez siedem lat w Kanadzie – od grudnia 2005 do listopada 2012 roku, kiedy to oddała się w ręce policji.

Kilka miesięcy później, w październiku ubiegłego roku, Rubin przyznała się do podpalenia i próby podpalenia obiektów zlokalizowanych na terenie Oregonu, Kolorado oraz Kalifornii. Wyrok dotyczy czterech akcji przeprowadzonych pod szyldem ALF i ELF:

- Uwolnienia 400 dzikich koni ze stadniny miejskiej w Oregonie. W trakcie ataku współtowarzysze Rubin podpalili nieruchomość. (1998 rok)

Więcej…
 
Poznań: Podsumowanie represji w 2013
Informacje - Krajowe
wtorek, 04 lutego 2014 09:53
Anarchiści i anarchistki w minionym roku nie zaprzestali działań, których - zgodnie z logiką niesprawiedliwego państwa i jego aparatu represji – konsekwencją są sądowe procesy i szykany.

Maj

Uparte próby poznańskiej policji, skazania dwojga aktywistów, za rzekome przewodzenie protestowi podczas eksmisji rodziny państwa Jencz (październik 2011r.) zakończyły się porażką mundurowych, występujących na procesie w roli oskarżyciela społecznego [sic!]. Zawziętość poznańskiej policji, która tak licznie asystowała przy samej eksmisji, jak i pozbawiona wszelkich podstaw próba skazania aktywistów ruchu lokatorskiego, wyraźnie pokazują, że służby mundurowe nieprzypadkowo wybierają współpracę z niesławnym czyścicielem kamienic. Pomimo odwołania złożonego przez policję uniewinniający wyrok został utrzymany w mocy, a pełnomocnik oskarżonych wystąpiła o zwrot kosztów zastępstwa procesowego.

Więcej…
 
Grecja: Brutalny atak policji na antyfaszystów, co najmniej 30 osób aresztowano
Informacje - Zagraniczne
poniedziałek, 03 lutego 2014 00:00
W nocy 2 lutego 2014 oddział szturmowy ateńskiej policji zaatakował i rozbił demonstrację antyfaszystowską, zwołaną w celu zablokowania wiecu Złotego Świtu.

To najlepszy dowód na to, że – wbrew deklaracjom – w interesie państwa nie leży zniszczenie neonazistowskiego  potwora, które samo wyhodowało. Członkowie Złotego Świtu byli ochraniani i strzeżeni przez policję, podczas gdy antyfaszystów bito, kopano, „duszono” gazem oraz aresztowano w serii policyjnych ataków w iście wojskowym stylu, m.in. na stacji metra.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnie >>

Strona 35 z 52