Meksyk: Represje wobec anarchistów po ataku na Minsterstwo Komunikacji
Informacje - Zagraniczne
poniedziałek, 20 stycznia 2014 09:53
W niedzielę 5 stycznia o 22 – ej dwie grupy ubranych na czarno ludzi zaatakowały kamieniami i koktajlami Mołotowa  budynek Ministerstwa Komunikacji i Transportu Meksyku oraz pobliski salon firmy Nissan, powodując uszkodzenia aut i budynków.

Podczas  ataku na ministerstwo policjanci federalni, którzy obserwowali budynek, oddali strzały ostrzegawcze oraz otworzyli ogień do anarchistów, nikogo na szczęście nie raniąc.
Tej samej nocy pod zarzutami powiązań z atakami na rządowy budynek aresztowano Meksykanina Carlosa Lopeza oraz obywateli Kanady - Amélie Pelletier i Fallon Rouiller-Poisson.
Więcej…
 
Hiszpania: Rewolta przeciw gentryfikacji w Burgos
Informacje - Zagraniczne
niedziela, 19 stycznia 2014 12:52

W piątek 10 stycznia, hiszpańska policja zaatakowała pochód z udziałem kilku tysięcy osób, które sprzeciwiają się projektowi zwężenia o połowę jednej z ulic w robotniczej dzielnicy Gamonal oraz likwidacji części miejsc parkingowych. Dzięki temu powstanie tam deptak, mający przyciągnąć inwestorów, turystów i „zamożną klientelę”.

Doszło do gwałtownych zamieszek. Protestujący wznieśli barykady, niszczyli sprzęt budowlany, atakowali banki i policję. Niepokoje trwały przez trzy kolejne noce, a tłum domagał się uwolnienia aresztowanych.

Rankiem 14 stycznia, grupa blisko 300 osób zablokowała maszynom budowlanym drogę do miejsca prac.

Więcej…
 
Grecja: Policja likwiduje komisariat w obawie przed anarchistami
Informacje - Zagraniczne
sobota, 18 stycznia 2014 12:40
Ateńska policja ogłosiła plany zlikwidowania jednego z komisariatów, położonego przy ulicy Leoharous w centrum miasta (nieopodal Akropolu).

Głównym powodem tej decyzji są częste ataki na budynek.

Ostatni z nich miał miejsce w grudniu, gdy grupa zamaskowanych napastników obrzuciła elewację koktajlami Mołotowa.

Ucierpiały także radiowozy i prywatne auta funkcjonariuszy.

Więcej…
 
Grecja: Kostas Sakkas ponownie aresztowany i… wypuszczony
Informacje - Zagraniczne
czwartek, 16 stycznia 2014 00:00
8 stycznia 2014, sąd w Atenach oczyścił ponownie zatrzymanego  anarchistę Kostasa Sakkasa z zarzutu naruszenia postanowień zwolnienia warunkowego. Sakkas będzie mógł nadal pozostawać poza więzieniem.

Po raz pierwszy aresztowano go 4 grudnia 2010 roku przed mieszkaniem w południowej dzielnicy Aten o nazwie Nea Smyrni i oskarżono o działalność w Konspiracyjnych Komórkach Ognia, mimo, że on sam temu zaprzecza. Zwolnienie warunkowe otrzymał w lipcu 2013, po długotrwałym strajku głodowym. W areszcie przetrzymywano go przez dwa i pół roku, chociaż maksymalny okres aresztu tymczasowego w Grecji wynosi 18 miesięcy.

Więcej…
 
Grecja: anarchista Spiros Stratoulis zakończył strajk głodowy
Informacje - Zagraniczne
środa, 15 stycznia 2014 12:29

10 stycznia 2014 anarchistyczny więzień Spiros Stratoulis zakończył strajk głodowy, który prowadził od 11 listopada 2013. Zakończył go, ponieważ sąd podjął wreszcie decyzję w jego sprawie. Choć nie została mu ona jeszcze przekazana, Spiros zostanie powiadomiony o wyniku, gdy tylko zarządzenie ukaże się publicznie.

Więcej…
 
Meksyk: Skazano anarchistę Mario Gonzaleza
Informacje - Zagraniczne
poniedziałek, 13 stycznia 2014 10:55
10 stycznia sąd ogłosił wyrok dla meksykańskiego anarchisty Jorge Mario Gonzaleza Garcii. Aktywista został skazany na wyrok 5 lat i 9 miesięcy wiezienia, który ma odsiedzieć w  Centro de Readaptación Social Varonil Santa Martha Acatitla (CERESOVA).

Oskarżono go o "atak na porządek społeczny" oraz "uszkodzenie mienia i narażenie na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia osób trzecich". W tym przypadku jest to o tyle absurdalne, że wspomniane "szkody" i "niebezpieczeństwa" w ogóle nie zaistniały. Oczywistym jest, że Mario Gonzalez został skazany za swą aktywność polityczną.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnie >>

Strona 37 z 53