Kambodża: Policja otworzyła ogień do protestujących pracowników
Informacje - Zagraniczne
piątek, 10 stycznia 2014 00:00
Pięć osób zmarło po tym jak policja otworzyła ogień do protestujących w stolicy pracowników przemysłu odzieżowego w piątek w stolicy Kambodży.

Pracownicy z różnych fabryk, produkujących dla wielu krajów demonstrowali w Phnom Penh's w parku przemysłowym Canadia, mieszczą się tam dziesiątki fabryk które robią ubrania dla dobrze znanych zagranicznych marek takich jak H&M czy Puma. Pracownicy domagali się podwojenia płacy minimalnej która obecnie wynosi 80$ miesięcznie.

Więcej…
 
Grecja: Oświadczenie lekarza, dotyczące stanu zdrowia głodującego Spirosa
Informacje - Zagraniczne
czwartek, 09 stycznia 2014 11:08
Przetrzymywany w więzieniu Larissa 41-letni Pan Spiridonas Stratoulis, prowadzi strajk głodowy od 58 dni. Według prowadzonej dokumentacji, odkąd odmówił przyjmowania posiłków stracił łącznie 17 kg, co odpowiada 19% masy ciała.

Skarży się na głębokie zmęczenie, osłabienie, rozdrażnienie, drżenie kończyn, epizodyczne zaburzenia wzroku i trwałe zaparcia. Ponadto występują u niego częste objawy hipoglikemii (niedocukrzenie, może prowadzić do śmierci), oraz utrzymująca się tachykardia (przyśpieszona akcja serca). Ze względu na powyższe dolegliwości, przetransportowany został wczoraj (06.01.2014) na oddział chorób wewnętrznych Szpitala Uniwersyteckiego Larissa.

Więcej…
 
Izrael: Protest imigrantów
Informacje - Zagraniczne
środa, 08 stycznia 2014 11:06
Masowe protesty przeciwko dyskryminacyjnej polityce rządu izraelskiego odbyły się w Tel-Awiwie. Dziesiątki tysięcy ludzi wyszło na demonstrację, następnie rozpoczął się trzydniowy strajk generalny.

Ponad trzydzieści tysięcy (według organizatorów - około 50 tysięcy) nielegalnych imigrantów z Afryki zaprotestowało w Tel Awiwie. Migranci zaprotestować przeciwko odmowie władz wobec nadania im statusu uchodźców, jak również przeciwko temu, że wielu imigrantów przetrzymuje się w zamkniętych ośrodkach.

Więcej…
 
PILNA AKCJA: Migranci i uchodźcy w niebezpieczeństwie w Bułgarii
Informacje - Zagraniczne
piątek, 03 stycznia 2014 14:24

Przekazujemy apel od Amnesty Interntional w sprawie trudnej sytuacji migrantów w bułgarskich obozach dla uchodźców. Poznański i warszawski oddział AI organizują zbiórki na syryjskich imigrantów :

Bułgarskie władze nie reagują we właściwy sposób na potrzeby rosnącej liczby migrantów i uchodźców, którzy przekraczają granicę turecko-bułgarską. Wielu z nich ucieka z ogarniętej wojną domową Syrii. Osoby ubiegające się o azyl polityczny w Bułgarii żyją w urągających godności warunkach, w ośrodkach dla nich panuje tłok i nie ma odpowiedniej infrastruktury sanitarnej. Nie mają też dostępu do żywności i właściwej opieki medycznej.

Więcej…
 
Cały świat wspiera Edwarda Snowdena! Dzień akcji solidarnościowych na lotniskach całego świata
Informacje - Zagraniczne
piątek, 03 stycznia 2014 13:58

Przekazujemy info od serwisu joindiaspora.com, wzywającego do akcji solidarnościowych z ukrywającym się w Rosji Edwardem Snowdenem, byłym pracownikiem amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa, który ujawnił tajne informacje nt. działań rządu USA na portalu WikiLeaks  :

Czas by pokazać, że cały świat wspiera Edwarda Snowdena!

Chcemy zorganizować ogólnoświatowy protest przeciwko represjom wobec Edwarda Snowdena, twórcy portalu Wikileaks. Idea jest prosta. Każdy z nas przygotowuje kartkę z napisem „Edward Snowden”. Wybieramy się z nią na najbliższe lotnisko i „czekamy na jego przybycie”. Ważne byśmy ustalili wspólna datę protestu, żeby masowością zwrócić uwagę na istotę problemu. Proponujemy ze swej strony 3 stycznia!

Więcej…
 
Kambodża: Policja strzela do strajkujących pracowników
Informacje - Zagraniczne
piątek, 03 stycznia 2014 12:55
Kambodżańska policja otworzyła ogień do protestujących pracowników zakładów odzieżowych na przedmieściach Phnom Penh. Co najmniej trzy osoby zginęły, a dwie zostały ranne.

Pracownicy zakładów odzieżowych od tygodni protestowali na ulicach Phnom Penh, domagając się podwyżki płac. W ciągu ostatniej doby starcia nasiliły się. Setki ludzi zablokowały drogę na południu stolicy. Protestujący palili opony i obrzucali policję różnymi przedmiotami.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnie >>

Strona 38 z 53