Meksyk: Anarchista Gustavo Rodriguez torturowany i deportowany do USA
Informacje - Zagraniczne
czwartek, 02 stycznia 2014 14:39
29 grudnia 2013 roku, ostatniego dnia Międzynarodowego Sympozjum Anarchistycznego w Meksyku, towarzysz Gustavo Rdriguez Romero zaginął bez śladu. Około godziny 19:30 opuścił salę im. Che Guevary (kampus UNAM) zmierzając samotnie do metra. Miał w planach spotkanie ze swoją partnerką, z którą wspólnie mieli wrócić do domu – co nigdy się nie stało, ponieważ Gustavo zapadł się pod ziemię.

Pięć minut po opuszczeniu przez Gustavo sympozjum, jedna z towarzyszek dalej obecna na sali otrzymała od niego telefon; trwające kilka sekund  połączenie zostało jednak przerwane. Po kilkukrotnych nieudanych próbach „oddzwaniania”, towarzyszka założyła, że skontaktują się poźniej, jak wcześniej ustalili.

Więcej…
 
Napisz list do uwięzionego antyfaszysty Joela!
Informacje - Zagraniczne
środa, 01 stycznia 2014 00:00

161 Crew: W Sztokholmie, za udział w aktywnej obronie antyrasistowskiej demonstracji zaatakowanej przez neonazistów, został aresztowany antyfaszystowski aktywista Joel. Przypomnijmy, że nacjonaliści zaatakowali tłum, w którym było dużo osób starszych i dzieci, ale zdecydowana reakcja antyfaszystów zmusiła napastników do odwrotu. Zachęcamy do pisania listów i kartek z wyrazami wsparcia dla zatrzymanego antyfaszysty.


Joel Almgren
Box 1274,
141 21 Huddinge, Sweden

Więcej…
 
AKCJA „ KSIĄŻKA ZA KRATY” - GEST SOLIDARNOŚCI Z RAWICKIMI WIĘŹNIAMI!
Informacje - Krajowe
niedziela, 29 grudnia 2013 15:47

Początkowo miał to być gest, przedłużenie artystyczno – społecznych pasji. Inicjatorce akcji „Książka za kraty” wystarczyło jednak kilka godzin spędzonych w więzieniu, by zrozumieć jej prawdziwy sens: budowanie solidarności z ludźmi osadzonymi w więzieniach.

Dotychczas nawet ludzie bezpośrednio im bliscy, jak więzienni bibliotekarze, ignorowali ich potrzeby, odhaczając tylko formalne wymagania. Dzięki ślącym książki, listy, paczki ludziom zaczęło się to zmieniać. Dołącz więc do akcji i wyślij książkę do Rawicza!

Więcej…
 
Grecja: 150 syryjskich uchodźców „zniknęło”
Informacje - Zagraniczne
piątek, 27 grudnia 2013 00:00
Około 150 uchodźców z Syrii, którzy przedostali się przed turecką granicę do miejscowości Praggi (północno-wschodnia Grecja) najwyraźniej zaginęło bez wieści po zatrzymaniu przez lokalną policję.

Chociaż wielu uważa, że mogli zostać wydaleni do Turcji, brak jakiejkolwiek dokumentacji zwrócił uwagę m. innymi aktywistów, prawników i obrońców praw człowieka.

Ketty Kehayioylou z UNHCR (UN Refugee Agency) powiedział gazecie The Guardian: „Żaden z nich nigdy nie pojawił się w oficjalnym rejestrze, przewidzianym przez prawo krajowe, dlatego domagamy się śledztwa”.

Więcej…
 
Finlandia: Zamieszki w Tampere
Informacje - Zagraniczne
czwartek, 26 grudnia 2013 18:19
Bez echa w mediach przeszły wydarzenia jakie miały miejsce 6 grudnia w Finlandii podczas zawodów hokejowych. A działy się ciekawe rzeczy.

Podczas prezydenckiej imprezy w Tampere podczas meczu hokeja na lodzie doszło do 500-osobowej demonstracji przeciwko nacjonalizmowi i kapitalizmowi. Banki i supermarkety straciły szyby, doszło do starć z policją.

6 grudnia jest dniem niepodległości Finlandii z którego okazji zwykle władze organizują imprezy w fińskim pałacu prezydenckim. W tym roku było inaczej, gdyż pałac znajduje się w remoncie. W związku z tym prezydent i jego Partia Koalicji Narodowej przeniosły się do Tampere.

Więcej…
 
Szwecja: Aresztowano antyfaszystę - prośba o wysyłanie listów i kartek!
Informacje - Zagraniczne
środa, 25 grudnia 2013 14:06
Jeden z antyfaszystów, którzy brali udział w demonstracji w Kärrtorp zaatakowanej przez członków neonazistowskiej organizacji SMR, został aresztowany.

Zarzuca mu się... aktywną obronę pokojowego protestu, w którym brały udział rodziny z dziećmi przed uzbrojonymi działaczami organizacji mającej na koncie kilka zabójstw (w tym pierwsze w historii Szwecji zabójstwo na tle rasowym). Przypomnijmy, że napastnicy zaatakowali tłum, w którym było dużo osób starszych i dzieci, ale zdecydowana reakcja obecnych aktywistów Akcji Antyfaszystowskiej i Rewolucyjnego Frontu zmusiła ich do odwrotu.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnie >>

Strona 38 z 52