Wenezuela: w wyniku buntu zmarło 35 więźniów
Informacje - Zagraniczne
poniedziałek, 01 grudnia 2014 20:22
Do 35 wzrosła liczba więźniów, którzy zmarli w Wenezueli po tym, jak celowo przedawkowali leki. Do tragedii doszło w więzieniu w Uribana, w stanie Lara, w północno-zachodniej Wenezueli.

Więźniowie prowadzili strajk głodowy. Protestowali przeciwko warunkom panującym w więzieniu, a zwłaszcza brutalnemu traktowaniu i naruszaniu praw człowieka przez strażników.

145 zbuntowanych więźniów wdarło się w środę do więziennego szpitala. Zażyli duże ilości leków przeciwko epilepsji i nadciśnieniu. Popili to alkoholem. 20 więźniów jest w stanie śpiączki.

Więcej…
 
Poznań: proces zatrzymanych po demonstracji w obronie skłotu Od:zysk
Informacje - Krajowe
czwartek, 27 listopada 2014 22:54
27 listopada miała się odbyć rozprawa dwóch aktywistów zatrzymanych po demonstracji w obronie poznańskiego skłotu Od:zysk. Dwie osoby – jedna z Warszawy, druga z Poznania – w wyniku prowokacji policyjnej zostały wtedy przewiezione na komisariat na al. Marcinkowskiego.

Dzięki pikiecie solidarnościowej, mającej charakter okupacji komisariatu, obydwie szybko wypuszczono, wysuwając jednak przeciwko nim zarzuty m.in. stawiania czynnego oporu przy zatrzymaniu oraz stosowania przemocy w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego do zaniechania prawnej czynności służbowej.

Więcej…
 
Chile: Więzienni straznicy pobili anarchistę
Informacje - Zagraniczne
czwartek, 27 listopada 2014 00:00

19 listopada 2014, anarchistyczny towarzysz Hans Niemeyer został pobity przez więziennych strażników, gdyż nie chciał okazać „uległej postawy” w trakcie rewidowania swojej celi.

Nie mamy dokładnych informacji o stanie zdrowia Hansa, jednak z napisanego przez niego listu wiemy iż pobicie było dotkliwe (siniaki na twarzy, rany ucha i stup), szczególnie biorąc pod uwagę jego problemy z uszami, spowodowane eksplozją, która była również powodem jego uwięzienia.

Więcej…
 
Grecja: Głodujący anarchista Nikos Romanos w stanie krytycznym
Informacje - Zagraniczne
czwartek, 27 listopada 2014 00:00

Po 16-dniach głodówki, skazany niedawno na 15 lat i 10 miesięcy więzienia Nikos Romanos, znalazł się w stanie krytycznym. Został przetransportowany z więzienia Korydallos do szpitala. Ciśnienie jego krwi utrzymuje się na poziomie 160/65mmHg, przy czym należy pamiętać, iż ciśnienie sięgające 180 niesie poważne ryzyko ataku serca w każdym momencie. Niebawem ma być sporządzony oficjalny raport medyczny dotyczący stanu jego zdrowia. Tymczasem Nikos zachowuje godną postawę i wciąż odmawia przyjmowania protein.

Więcej…
 
Francja: Śmierć protestującego z rąk policjanta
Informacje - Zagraniczne
środa, 26 listopada 2014 10:39

Jak informują skłotersi z ZAD (okupowanej „strefy obronnej”) w mieście Notre-Dame-des-Landes, nocą z soboty na niedzielę 26-go października 2014 z rąk policji zginął protestujący o imieniu Remi. Zdarzenie miało miejsce w trakcie starć towarzyszących demonstracji przeciwko budowie tamy wzdłuż lasu Sivens na bagnach Testet w departamencie Tarn (południowa Francja).

Po miesiącach policyjnych ataków, niszczenia bagien oraz siedzib tych, którzy występowali w ich obronie, około 7000 osób zebrało się w wyznaczonej tymczasowej strefie obronnej (ZAD) w Testet. Późnym wieczorem i nocą dziesiątki osób zaatakowały gliniarzy broniących terenu budowy. Aktywiści wyrazili swoją wściekłość usiłując opóźnić wznowienie prac, początkowo zaplanowanych na 27 października.

Więcej…
 
Białoruś: Nowa sprawa karna przeciwko Mikałajowi Dziadokowi
Informacje - Zagraniczne
piątek, 21 listopada 2014 12:42

20 listopada Mikałaj Dziadok został oskarżony przez władze więzienia o akt nieposłuszeństwa wobec administracji (artykuł 411).

Informacja ta wyszła na jaw dzięki prawnikowi z urzędu, który został wezwany do wzięcia udziału w tym procesie.

Sprawa rozpoczęła się 13 listopada. Anarchista zostanie niedługo przeniesiony do aresztu dla osób oczekujących na proces.


Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Następna > Ostatnie >>

Strona 22 z 53