Kraków: Policja i kapitał to wróg!
Informacje - Krajowe
niedziela, 09 listopada 2014 22:40
Dnia 5 listopada 2014 r. o godz. 14.00 przed Konsulatem Generalnym Republiki Francuskiej w Krakowie przy ul. Stolarskiej 15 odbyła się pikieta, w której wzięły udział krakowskie środowiska wolnościowe, m.in. uczestnicy i uczestniczki Federacji Anarchistycznej, inicjatywy Koniec Stagnacji oraz niezrzeszeni aktywiści miejscy. Krakowscy dziennikarze tradycyjnie zignorowali wydarzenie. A jeden z nich, Dawid Kuciński, Zastępca Redaktora Naczelnego portalu lovekrakow.pl na list z informacją o planowanej akcji odpowiedział następująco: „Z tego, co pan pisze, widać raczej, że winni i gorsi od stróżów prawa są pikietujący. Radzę zostać w domu i zająć się pożytecznymi rzeczami”. Dobrze to świadczy to o jego dziennikarskiej neutralności.
Więcej…
 
Meksyk: Gwałtowne starcia z policją po masakrze studentów w Iguali
Informacje - Zagraniczne
niedziela, 09 listopada 2014 20:57
Powszechne oburzenie na zbiorowy mord na studentach w Iguali i opieszałość władz w ściganiu winnych przybiera na sile. Wczorajszą manifestację, czwartą, od kiedy 26 września policja zabiła i porwała 43 studentów pedagogiki z akademii w Ayotzinapie, zwołano ad hoc przez media społecznościowe.

Zaczęła się pokojowo pod siedzibą prokuratury generalnej, gdzie prokurator Jesus Murillo poprzedniego ujawnił po sześciu tygodniach śledztwa, że 43 studentów zostało zamordowanych i spalonych po wspólnej akcji policji w Iguali oraz bandytów z gangu Guerreros Unidos. Prawdopodobnie na polecenie burmistrza miasta. Po ponadgodzinnym odpowiadaniu na pytania dziennikarzy prokurator nieopatrznie burknął do mikrofonu: - Już mam dość.
Więcej…
 
[Aktualizacja]Warszawa: brutalne zatrzymanie podczas demonstracji. Potrzebna solidarność!
Informacje - Krajowe
sobota, 08 listopada 2014 19:28

Aktualizacja - Aktywista z Poznania został już zwolniony.

Oprócz poznańskiego antyfaszysty zatrzymano najprawdopodobniej pięć osób.  Wczoraj, po demonstracji odbyła się akcja solidarnościowa z zatrzymanym anarchistą. Więcej informacji wkrótce.

Dziś, w przeddzień Międzynarodowego Dnia Walki z Faszyzmem i Antysemityzmem odbyła się w Warszawie demonstracja antyfaszystowska pod hasłem „razem przeciwko nacjonalizmowi”. Licznie brało w niej udział poznańskie środowisko anarchistyczne.

Poprzez przemarsz przez stolicę upamiętniono ofiary Nocy Kryształowej atakowane przez faszystów oraz potępiano przemoc stosowaną przez skrajną prawicę i nacjonalistów współcześnie. Ponad tysiąc osób niosło transparenty i wznosiło hasła: „Broń wolności. Zwalczaj nacjonalizm”, „Razem przeciwko faszyzmowi”, „Warszawa wolna od faszyzmu”.


Więcej…
 
Protest podczas konferencji w Hotelu Intercontinental; anarchiści uniewinnieni
Informacje - Krajowe
piątek, 07 listopada 2014 10:34

28.10.2014 r., Sąd Rejonowy Warszawy Śródmieście uniewinnił aktywistów i aktywistki w sprawie konferencji o gazie łupkowym.

Łącznie jedenaście osób było oskarżonych przez Hotel Intercontinental w Warszawie o czyn z art 193 k.k.(zakłócenie miru domowego). Wygrana sprawa sądowa była reperkusją po skutecznie zablokowanej przemowie inauguracyjnej na konferencji "Shale Gas World Europe 2011" odbywającą się w ww. hotelu.

Proces, o którym mowa trwał trzy lata. Równolegle do kampanii promocyjnej Chevronu, władza usiłowała silnie represjonować tych, którzy zdecydowali się głośno skrytykować ten koncern. Wydobywanie gazu łupkowego i represje wobec jego przeciwników to proceder, o którym już pisaliśmy.

Więcej…
 
Francja: Masz solidarności po śmierci ekologa zamienił się w zamieszki.
Informacje - Zagraniczne
niedziela, 02 listopada 2014 16:31
Gwałtowny obrót przybrały demonstracje zorganizowane w sobotę w Nantes i Tuluzie tydzień po śmierci młodego ekologa, który zginął w starciach z siłami porządkowymi w czasie protestu przeciwko budowie tamy w południowej Francji. 21 - letni Remie Fraisse zginął 25 października w czasie starć z funkcjonariuszami na budowie kontrowersyjnej tamy Sivens w pobliżu Lisle-sur-Tarn; prace budowlane od tego czasu zawieszono.

Obie sobotnie manifestacje, z których każda zgromadziła według policji ok. 600 uczestników, zostały zwołane na wezwanie ruchów radykalnych i antykapitalistycznych w proteście przeciwko śmierci młodego mężczyzny.
Więcej…
 
Warszawa: Syrena znaczy walka!
Informacje - Krajowe
wtorek, 14 października 2014 09:31
Kolejny skłot zagrożony!

17 października 2014 odbędzie się licytacja komornicza naszego domu – kamienicy przy ul. Wilczej 30 w Warszawie. 15 października 2014 komornik sądowy zaplanował oględziny dla potencjalnych kupców. Licytowana jest połowa udziałów w reprywatyzowanej kamienicy, które komornik przejął po poprzednich właścicielach-dłużnikach: Krzysztofie i Joannie Podsiadłych. Licytowani ‚właściciele’, po formalnym zakupie kamienicy, po prostu za nią nie zapłacili, jednak w okresie ich ‚własności’ wysiedlono wieloletnich lokatorów i pogorszono stan budynku.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Następna > Ostatnie >>

Strona 22 z 52