Izrael: Policja rozbiła demonstracje przeci maskarze w Strefie Gazy. 17 aresztowanych
Informacje - Zagraniczne
niedziela, 03 sierpnia 2014 07:40
Liczba zabitych w Strefie Gazy wzrosła do ponad 1500.
 
Wieczorem 2 sierpnia setki ludzi zebrało się w Tel Awiwie, aby zaprotestować przeciwko masakrze w Gazie. Demonstrację zorganizowały przez Koalicja Kobiet dla Pokoju i Partia Robotniczej Da`am.

Policja próbowała zablokować protestujących, uniemożliwiając dołączanie do demonstracji. Pomimo wielokrotnych prób rozproszenia protestujący, demonstranci zaczęli spontaniczny marsz, krzycząc hasła przeciwko masakrze.

Policja siłą stłumiła demonstracje. Aresztowano 17 protestujących.

video: https://www.youtube.com/watch?v=6-Z9jfBimTE&hd=1
 
Poznań: Zarzuty wtargnięcia i naruszenia miru za rozbicie namiotu
Informacje - Krajowe
czwartek, 31 lipca 2014 21:36

31 lipca odbyła się rozprawa czwórki aktywistów, którzy w październiku zeszłego roku rozbili namiot w oddziale banku WBK przy ul. Św. Marcin. Happening był protestem przeciwko zaplanowanej licytacji skłotu Od:Zysk. Oskarżeni usłyszeli zarzuty wtargnięcia do placówki banku oraz naruszenia miru domowego. Przed sądem odbyła się akcja solidarnościowa oraz piknik.

Protest, za który odpowiadali dziś anarchiści odbył się 25 października, pięć dni przed pierwszą licytacją kamienicy, w której znajduje się skłot Od:Zysk. Przypomnijmy, że Bank Zachodni WBK był największym wierzycielem zajmowanego budynku i to między innymi na jego wniosek doprowadzono do sprzedaży skłotu. W odpowiedzi na działania prowadzone przez bank, aktywiści zorganizowali happening w placówce mieszczącej się przy ul. Św. Marcin. Przed odziałem odbyła się pikieta, a w środku czwórka aktywistów rozbiła namiot. Interweniowała policja.

Więcej…
 
Austria: Aresztowano 9 anarchistów podczas ewikcji Pizzerii Anarchia
Informacje - Zagraniczne
środa, 30 lipca 2014 11:03

1,700 funkcjonariuszy prewencji, helikopter, pojazd opancerzony i działko wodne – takie siły zmobilizowały władze Wiednia przeciwko 11 skłotersom z „Pizzerii Anarchia” w celu "oczyszczenia" budynku. Operacja rozpoczęła się w poniedziałek 28 lipca o piątej rano, gdy na Mühlfeldgasse skierowano pierwsze odziały sił porządkowych. Wtedy stało się jasne, że sprawy nie potoczą się tak, jak to sobie zaplanowano. Ulica została zablokowana przy pomocy starych tapczanów oraz innych wielkogabarytowych mebli, podobnie jak wejście do samego skłotu.

Na miejsce wezwano posiłki. Policjanci użyli pił łańcuchowych, by przedrzeć się przez barykady. Lokatorzy, skłotersi oraz zgromadzeni na miejscu aktywiści obrzucili funkcjonariuszy kamieniami i farbą. Jeden policjant został ranny. Opór stawiano przez 12 godzin, jednak ostatecznie budynku nie udało się obronić. Dziewięć osób trafiło do aresztu.

Więcej…
 
Poznań: anarchiści oskarżeni o "naruszenie miru" - rozprawa już w czwartek!
Informacje - Krajowe
wtorek, 29 lipca 2014 20:42
W czwartek, 31 lipca, o 10.45 w sądzie na ul. Młyńskiej odbędzie się rozprawa czterech aktywistów/ek Federacji Anarchistycznej oskarżonych o naruszenie miru domowego podczas akcji w obronie skłotu Od: Zysk (symbolicznej okupacji banku WBK). 

Przypominamy: 25 października 2013 roku w oddziale banku WBK (największego wtedy wierzyciela kamienicy zamieszkałej przez skłotersów) w centrum miasta, uczestnicy/czki FA zorganizowali pikietę połączoną z happeninigiem, podczas którego w banku rozstawiono namiot. Kilku protestujących zostało w namiocie, symbolicznie go zamieszkując, reszta wyszła na zewnątrz, gdzie rozpoczęła się pikieta. Na miejscu zjawiła się policja w pełnym rynsztunku, która otoczyła pikietujących. Bank zamknięto na klucz, obecnych wewnątrz działaczy/czki brutalnie wywleczono z namiotu, a następnie przewieziono na komisariat. Reszta demonstrantów/ek została spisana – policja rozbiła zgromadzenie, choć nie wezwała wcześniej do rozejścia się.
Więcej…
 
Austria: Dokonano ewikcji Pizzerii Anarchia
Informacje - Zagraniczne
wtorek, 29 lipca 2014 11:31
W poniedziałek rano dokonano ewikcji austriackiej Pizzerii Anarchia. Lokalu broniło kilkudziesięciu aktywistów, określających się jako "lewicowi anarchiści". Mimo kilkugodzinnej okupacji nie udało się obronić budynku. Zaskłotowana pizzeria przetrwała 2 lata. Jej ewikcji "asystowały" setki policjantów.

Pizzeria działała bez licencji i nie odprowadzała czynszu. Gdy tylko pojawiło się widmo ewikcji, prowadzący ją aktywiści wystosowali komunikat: 

"Na samym początku właściciele pozwolili nam zająć budynek. Zrobili to, oczekując – jak zeznali w sądzie – że wypłoszy to ostatnich lokatorów, zamieszkujących dwa mieszkania na mocy umów czynszowych zawartych dziesiątki lat temu. To było oczywiste od początku, a wkrótce odkryliśmy także, iż obaj właściciele specjalizują się w skupowaniu domów z kilkoma pozostałymi lokatorami.

Więcej…
 
Poznań: Ruszyły procesy za protest pod bankiem WBK
Informacje - Krajowe
piątek, 25 lipca 2014 20:46

  wba-rozprawaDziś rozpoczął się proces trzech osób z Federacji Anarchistycznej, oskarżonych o przewodzenie nielegalnej demonstracji. Według policji miała ona mieć miejsce przed bankiem WBK 25 października zeszłego roku w tym samym czasie, gdy inne osoby w środku rozbiły w symbolicznym akcie protestu namiot. Miało to miejsce krótko przed licytacją kamienicy, w której znajduje się Od:zysk, a bank był jednym z wierzycieli nieruchomości.

   

  Mimo że tym razem nie rewidowano wchodzących do sądu, pięciu osobom, które stawiły się na sprawie: dwóm oskarżonych, dwóm dziennikarzom i adwokatce anarchistów towarzyszyło w drodze na salę rozpraw ponad dwudziestu policjantów. Gdy jeden z pracowników sądu zapytał co się dzieje, policjant odpowiedział z przekąsem: „wojna!”. Sędzina rzekomo ze względów bezpieczeństwa i obawy o zakłócenie spokoju publicznego wyłączyła jawność sprawy oraz wyprosiła z sali skromną publiczność.

  Więcej…
   
  << Początek < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Następna > Ostatnie >>

  Strona 25 z 52