Poznań: Utajniona rozprawa za "przewodzenie nielegalnemu zgromadzeniu"
Informacje - Krajowe
piątek, 25 lipca 2014 15:45
Poznańscy anarchiści stanęli przed sądem. Trzy osoby z Federacji Anarchistycznej zostały oskarżone o przewodzenie "nielegalnemu zgromadzeniu". Chodzi o wydarzenie z października ubiegłego roku, kiedy grupa anarchistów wtargnęła do jednego z poznańskich banków i rozbiła w środku namiot.

W ten sposób bronili nowego skłotu Od:zysk. Bank był wierzycielem właścicieli budynku, zajętego przez anarchistów. Dlatego ci ostatni usiłowali zająć jeden z bankowych oddziałów. Zdaniem policji trzy osoby przewodziły nielegalnej demonstracji. Zdaniem jednej z oskarżonych policja tę sprawę przegra: - To kolejne działanie policji zmierzające do kryminalizowania działalności społecznej. Policjanci, jak zwykle zresztą, zastosowali środki nieadekwatne do sytuacji.

Więcej…
 
Hiszpania: Anarchiści oskarżeni o "terroryzm".
Informacje - Zagraniczne
czwartek, 24 lipca 2014 09:33

W piątek, 4 lipca,podano do wiadomości, że anarchiści Monika Caballero i Francisco Solar będą sądzeni za terroryzm. Zdaniem sędziów, glin i mediów, które współdziałają ze sobą w tej sprawie, dwójka towarzyszy „jest powiązana z FAI/IRF, międzynarodową organizacją terrorystyczną opartą na ideologii anarchizmu insurekcyjnego”.

Odwołanie się do skrótu FAI (Nieformalna Federacja Anarchistyczna), który nie pojawił się nigdzie w oświadczeniu jakie Monica i Francisco opublikowali po swoim ataku na barcelońską katedrę Pilar, stanowi tu podstawę oskarżenia o terroryzm, ponieważ Unia Europejska wciągnęła FAI na listę organizacji terrorystycznych.

Jak podaje prasa, policja i śledczy uważają, że „wewnątrz organizacji [FAI/IRF] oboje prawdopodobnie należą do tak zwanych Koordynowanych Grup Anarchistycznych (GAC)”. Mimo, że powiązania te są czystą fantazją wyssaną na polityczny użytek, ani prasa mainstreamowa, ani czasami nawet prasa „alternatywna” nie ustają w spekulacjach na temat tych rzekomych powiązań.

Więcej…
 
Poznań: Umorzono śledztwo w sprawie "znieważenia funkcjonariuszy"
Informacje - Krajowe
czwartek, 24 lipca 2014 09:12
Poznańska prokuratura uznała, że anarchiści nie znieważyli policjantów i nie nawoływali do zabijania funkcjonariuszy. Ich protest był za to dopuszczalną krytyką instytucji.

Na anarchistów do prokuratury doniosła poznańska policja. Śledztwo właśnie umorzono, a uzasadnienie jest dla policji jak zwykle kompromitujące. Wynika z niego, że oskarżenie było bezpodstawne.

W grudniu 2013 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu anarchiści zakłócili wykład ks. prof. Pawła Bortkiewicza "Czy Gender to dewastacja człowieka i rodziny?", wprowadzającego na teren uniwersytetu przekaz dyskryminujący i skrajnie prawicowy. Anarchiści głośno komentowali, klaskali, tańczyli. Do akcji wkroczyli obecni na widowni policjanci w cywilu. Jeden poraził anarchistę prywatnym paralizatorem. Ukarano go za to naganą.
Więcej…
 
Poznań: Policja nęka aktywistów? Audycja w Radiu Merkury
Informacje - Krajowe
środa, 23 lipca 2014 21:55
Zapraszamy do odsłuchania audycji poznańskiego Radia Merkury: O konflikcie policji z poznańskimi anarchistami. W studiu Katarzyna Czarnota z Federacji Anarchistycznej, prof. Rafał Drozdowski, socjolog UAM, szef policyjnych związkowców Andrzej Szary, rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak i były szef poznańskiej policji, Maciej Szuba. Rozmowę prowadzi Agnieszka Gulczyńska. Audycja odnosi się m.in. do opublikowanego przez poznańskie środowisko anarchistyczne katalogu represji oraz aktualnych spraw poznańskich anarchistów.

https://www.youtube.com/watch?v=Qz6QEcFV0BU&feature=youtu.be&hd=1

 
Poznań: aktywiści/tki przed sądem
Informacje - Krajowe
środa, 23 lipca 2014 18:10

W piątek, 25 lipca, o 8.30 w sądzie na ul. Młyńskiej odbędzie się rozprawa 3 aktywistów/ek Federacji Anarchistycznej oskarżonych o przewodzenie nielegalnemu zgromadzeniu podczas pikiety w obronie skłotu Od: Zysk.  Osoby te otrzymały wyroki nakazowe, od których złożyły odwołanie, w związku z
czym dojdzie do rzeczonej rozprawy.

Przypominamy: 25 października 2013 roku w oddziale banku WBK (największego wtedy wierzyciela kamienicy zamieszkałej przez skłotersów) w centrum miasta, uczestnicy/czki FA zorganizowali pikietę połączoną z happeninigiem, podczas którego w banku rozstawiono namiot. Kilku protestujących zostało w namiocie, symbolicznie go zamieszkując, reszta wyszła na zewnątrz, gdzie rozpoczęła się pikieta. Na miejscu zjawiła się policja w pełnym rynsztunku, która otoczyła pikietujących. Bank zamknięto na klucz, obecnych wewnątrz działaczy/czki brutalnie wywleczono z namiotu, a następnie przewieziono na komisariat. Reszta demonstrantów/ek została spisana – policja rozbiła zgromadzenie, choć nie wezwała wcześniej do rozejścia się.

Więcej…
 
Poznań: Policja świętuje 95 lat swej "działalności".
Informacje - Krajowe
środa, 23 lipca 2014 09:28
W środę w Poznaniu odbędą się uroczystości związane z 95. rocznicą powstania policji państwowej. Na placu Wolności powstanie miasteczko policyjne. Będą utrudnienia w ruchu.

Policjanci złożą kwiaty przy pomniku przy ul. Swoboda 43a, później wezmą udział w mszy św. w farze. Po mszy (ok. godz. 13) przemaszerują na plac Wolności (ulicami Gołębią, Wrocławską, Kozią, ul. Murną i Paderewskiego). Na godz. 14 zapraszają poznaniaków na pl. Wolności. Funkcjonariusze przygotują stoiska prewencyjne, zaprezentują sprzęt, z którego korzystają podczas służby. Chętni będą mogli skorzystać z symulatora jazdy itd. Będzie też kuchnia polowa.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Następna > Ostatnie >>

Strona 26 z 53