Raport ACK: Represje wobec poznańskiego środowiska anarchistycznego
Informacje - Krajowe
piątek, 18 lipca 2014 11:13
W dniu 15 lipca na łamach Gazety Wyborczej ukazał się artykuł pod tytułem „Oto wróg publiczny”. Dotyczył on postępowania sądowego jakie toczy się przeciwko jednej z aktywistek Federacji Anarchistycznej, która została posądzona o przewodzenie nielegalnemu zgromadzeniu. Autor tekstu słusznie wytyka absurdalne zabezpieczenia procesu, przywodzące na myśl rozprawy członków mafii, jednak to tylko fragment rzeczywistości. Dyskusja jaka od kilku dni toczy się, w związku z ww. publikacją, na łamach ogólnopolskich gazet oraz portali społecznościowych, skutecznie pomija szerszy kontekst zarówno przeszłych jak i trwających represji w stosunku do aktywnych grup protestu.
Więcej…
 
Poznań: Proces anarchistki pod silną obstawą policji
Informacje - Krajowe
wtorek, 15 lipca 2014 10:07
Anarchistka, która protestowała przeciwko bezprawnemu użyciu przez policję paralizatora, stanęła przed sądem. Rewizje wchodzących, mobilizacja funkcjonariuszy - tak policja chroniła gmach sądu.

Poznański sąd zamieniono wczoraj w twierdzę. Wykrywaczem metali sprawdzano każdą wchodzącą osobę, przeszukiwano torby i plecaki. Taką samą kontrolę policjanci powtarzali przed salą nr 1

Rozprawa była lepiej strzeżona niż procesy gangów narkotykowych. Mimo że jedynym obserwatorem procesu był reporter "Wyborczej", sali rozpraw pilnowało trzech policjantów, a przed wejściem stało kilku innych.
Więcej…
 
Bułgaria: Australijski antyfaszysta Jock Palfreeman pobity przez klawisza. Potrzebne wsparcie!
Informacje - Zagraniczne
piątek, 11 lipca 2014 11:59
Kilka dni temu, australijski antyfaszysta Jock Palfreeman został napadnięty przez strażnika więziennego, który w dniu 6 lipca pobił również innego więźnia, starszego mężczyznę. Siedmiu innych więźniów, rodaków mężczyzny, usiłowało mu pomóc, za co zostali brutalnie pobici przez 40 strażników.

Jock, jako sekretarz Bułgarskiego Stowarzyszenia Więźniów, starał się zorganizować pomoc prawną dla siódemki, dzwoniąc m. innymi do różnych prawników. Teraz, grozi mu zemsta za niepokorność, którą jeden z klawiszy wyraził słowami „przyjdziemy do ciebie wcześnie rano”.

Więcej…
 
Hiszpania: Represje politycze wobec aktywistów
Informacje - Zagraniczne
poniedziałek, 07 lipca 2014 10:09
Carlos i Carmen to działacze Ruchu 15 Maja z Granady, skazani ostatnio na 3 lata więzienia za udział w pikiecie 29 marca 2012, w ramach strajku generalnego. Brali udział w pikiecie ulicznej, weszli do baru i wygłosili w nim kilka sloganów. Właściciel lokalu wezwał policję. Jako, że aktywiści byli przekonani, że nie robią nic nielegalnego, psokojnie czekali na policjantów i podali im swoje dane osobowe. Później przekonali się, że oskarżono ich o „zamach na prawo do pracy”. Zostali skazani „przykładnym wyrokiem” na trzy lata, od razu w sądzie drugiej instancji, nie mogli więc starać się o zmniejszenie wymiaru kary. Po szerokiej akcji solidarnościowej sędzia zarządził natychmiastowe uwięzienie skazanych. Obecnie czekają na odpowiedź na wniosek o ułaskawienie obniżające karę o połowę. Jednak rząd hiszpański ułaskawia policjanta, który dopuścił się napaści seksualnej, a nie aktywistę. Carmen ma 56 lat, jest bezrobotna, ma dzieci. Carlos skończył właśnie medycynę, ale nie może złożyć egzaminu lekarskiego z powodu uwięzienia.

Więcej…
 
Ukraina/Rosja: Anarchista Aleksander Kołczenko aresztowany pod zarzutem "terroryzmu"
Informacje - Zagraniczne
czwartek, 03 lipca 2014 22:49
Aleksander Kołczenko został zatrzymany na Krymie 17 maja 2014. Jest podejrzewany o udział w „grupie terrorystycznej”, przygotowywanie zamachu terrorystycznego i podpalenie.

Podejrzewa się go o bycie częścią „grupy terrorystycznej”, która planowała wywołać eksplozje w pobliżu Memoriału Sławy, z płonącym tam wiecznym ogniem, oraz pomnika Lenina w Symferopolu 8 i 9 maja, oraz o uszkodzenie torów kolejowych i sieci elektrycznej. Kołczenko jest również podejrzewany o dwa podpalenia: siedziby ugrupowania Rosyjska Jedność i jednocześnie Centrum Rosyjskiego na Krymie dnia 14 kwietnia oraz biura partii Jedna Rosja w Symferopolu 18 kwietnia. Przewieziono go do Moskwy, jest przetrzymywany w areszcie Więzienia Lefortowskiego. Jego sprawa zajmuje się FSB (Federalna Służba Bezpieczeństwa), dawne KGB.

Więcej…
 
Grecja: Zawieszono strajk głodowy w więzieniach
Informacje - Zagraniczne
czwartek, 03 lipca 2014 13:12
Po 8 wyczerpujących dniach, greccy więźniowie postanowili zawiesić strajk głodowy i kontynuować mobilizację przy pomocy innych środków.

W strajku uczestniczyło około 4,500 osadzonych z całej Grecji.

Towarzysze Michalis Nikolopoulos, Panagiotis Argyrou i Nikos Romanos opuścili skrzydło szpitalne. Czują się dobrze.

O rozwoju sytuacji będziemy informować na bieżąco.

źródło: http://grecjawogniu.info/?p=21861


 
<< Początek < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Następna > Ostatnie >>

Strona 26 z 52