Rosja: Represje wobec bialoruskiego anarchisty Dmitra Razenovitcha
Informacje - Zagraniczne
wtorek, 06 maja 2014 16:23

Rosyjska prokuratura postawiła  zarzuty białoruskiemu anarchiście z Gomla, Dmitrovi Razenovitchowi. Został oskarżony o przekroczenie granic Federacji Rosyjskiej bez ważnych dokumentów. Grozi mu do 200 tysięcy rubli grzywny lub do 2 lat więzienia.

W nocy z 15 na 16 marca Dmitry Rezanovitch próbował przekroczyć rosyjsko-ukraińska granicę w pobliżu Belgorodu. Podczas kontroli paszportowej okazał dokument na swojego brata i został aresztowany. W tej chwili 24 - letni anarchista znajduje się w więzieniu deportacyjnym dla cudzoziemców w wiosce Avdiejevo. Początkowo Dmitry był też podejrzewany o planowanie ataków terrorystycznych w rejonie Kurska, bardzo interesowano się też jego udziałem w protestach na Majdanie. Rosyjskiej służbie bezpieczeństwa nie udało się jednak nic takiego udowodnić.

źródło: http://161crew.bzzz.net/rosja-postawiono-zarzuty-dmitrovi/


 
Białoruś: Reprejsje przed mistrzostwami świata w hokeju
Informacje - Zagraniczne
wtorek, 06 maja 2014 00:00

Czterech działaczy opozycyjnej organizacji białoruskiej Młody Front zostało we wtorek skazanych na kary aresztu lub grzywny. To kolejne represje wobec niezależnych działaczy przed mistrzostwami świata w hokeju na lodzie w Mińsku.

Na 20 dni aresztu skazano dwóch działaczy Młodego Frontu z Mińska, 10 dniami aresztu ukarano zaś działacza z Homla, na wschodzie kraju. Uznano ich za winnych chuligaństwa, niecenzuralnego wyrażania się w miejscach publicznych i/lub niepodporządkowania się poleceniom milicji.

Czwarty działacz Młodego Frontu został skazany na karę grzywny wysokości 2,25 mln rubli białoruskich (ok. 680 zł). Uznano go za winnego chuligańskiego wybryku.

Obrońcy praw człowieka uważają, że są to prewencyjne kary przed rozpoczynającymi się w piątek mistrzostwami świata w hokeju na lodzie w Mińsku. Nie są to jedyne zatrzymania przed mistrzostwami - w ostatnich dniach na Białorusi zatrzymano i aresztowano 16 innych osób.

Więcej…
 
Szwecja: Antyfaszysta Joel skazany na 6,5 roku więzienia
Informacje - Zagraniczne
wtorek, 29 kwietnia 2014 15:56
Jak informowaliśmy 14 kwietnia zakończył się proces szwedzkiego antyfaszysty, Joela Almgrena, oskarżanego m.in. o "usiłowanie zabójstwa" neofaszystowskiego bojówkarza oraz udział w  zamieszkasz ulicznych. Dziś zapadł wyrok w tej sprawie. Joel Almgren został skazany na 6,5 roku więzienia za "próbę zabójstwa", "udział w gwałtownych zamieszkach (czyn chuligański)" oraz "niezgodne z prawem użycie noża".

Do zdarzeń doszło podczas antyrasistowskiej demonstracji, zaatakowanej brutalnie przez faszystów. Dzięki zdecydwanej postawie m.in. Joela demonstrację udało się ochronić. Atak neofaszystów odbył się przy cichym przyzwoleniu policji.
Więcej…
 
USA: Zapadły wyroki w sprawie NATO3
Informacje - Zagraniczne
wtorek, 29 kwietnia 2014 14:11
W piątek 25 kwietnia, sąd federalny w Cook County skazał trójkę „aktywistów” znanych jako NATO 3 na kary od pięciu do ośmiu lat pozbawienia wolności. Zarzuty dotyczą udziału w „udaremnionym spisku” przeciwko konferencji NATO 2012 w Chicago.

Brian Church, Jared Chase i Brent Betterly zostali w lutym uwolnieni od zarzutów „materialnego wspierania terroryzmu” oraz „terrorystycznego spisku”. Uznano ich jednak winnymi dwóch znacznie mniej poważnych czynów, w tym „posiadania materiałów łatwopalnych celem ich użycia”, za co groziło im nawet 30 lat więzienia.

Więcej…
 
Hiszpania: groźba wyroku za publikacje zdjęcia tajniaków
Informacje - Zagraniczne
poniedziałek, 28 kwietnia 2014 09:47

Víctorowi Tormo, nauczycielowi, kombatantowi walk pracowniczych zrzeszonemu w anarchosyndykalistycznym związku zawodowym CGT z Castellón , grozi wyrok za publikacje zdjęcia tajnych policjantów hiszpańskich na portalu społecznościowym.

We wrześniu 2012 Victor brał udział w demonstracji przeciwko cięciom w edukacji. Pretekstem do niej była wizyta tego dnia na uniwersytecie Alberto Fabra prezydenta generalnego Walencji. Podczas demonstracji zatrzymano i aresztowano 20 osób. W związku z tą nadmierną skalą represji w dniu następnym zorganizowano akcję protestacyjną i solidarnościową z zatrzymanymi. Akcja przebiegała spokojnie, gdy się zakończyła a ludzie się rozchodzili tajniacy zaatakowali część uczestników, odmawiając podania przyczyn interwencji oraz identyfikacji.

Więcej…
 
Berlin: Zablokowano marsz neonazistów. Antyfaszyści starli się z policją
Informacje - Zagraniczne
niedziela, 27 kwietnia 2014 20:13

 Raptem 300 metrów zdołał pokonać wczorajszy marsz neonazistów w Berlinie. Niespełna 100 członków skrajnie prawicowej partii NPD zebrało się w sobotnie południe, by pod hasłem „Przykładem Szwajcarii- powstrzymać masową imigrację” przemaszerować ulicami stolicy. W odpowiedzi na zgromadzenie neonazistów, aktywnie na ulicach stawili się antyfaszyści, związkowcy i mieszkańcy Berlina, którzy w liczbie kilku tysięcy skutecznie powstrzymali marsz neonazistów. Doszło do potyczek z policją, kilka osób zostało rannych i aresztowanych.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Następna > Ostatnie >>

Strona 29 z 52