Berlin: Zablokowano marsz neonazistów. Antyfaszyści starli się z policją
Informacje - Zagraniczne
niedziela, 27 kwietnia 2014 20:13

 Raptem 300 metrów zdołał pokonać wczorajszy marsz neonazistów w Berlinie. Niespełna 100 członków skrajnie prawicowej partii NPD zebrało się w sobotnie południe, by pod hasłem „Przykładem Szwajcarii- powstrzymać masową imigrację” przemaszerować ulicami stolicy. W odpowiedzi na zgromadzenie neonazistów, aktywnie na ulicach stawili się antyfaszyści, związkowcy i mieszkańcy Berlina, którzy w liczbie kilku tysięcy skutecznie powstrzymali marsz neonazistów. Doszło do potyczek z policją, kilka osób zostało rannych i aresztowanych.

Więcej…
 
Brazylia: Black Block walczy z policją i kapitalizmem
Informacje - Zagraniczne
środa, 23 kwietnia 2014 09:20

Ubrani na czarno, w kominiarkach, uzbrojeni w koktajle mołotowa. Wdają się w walki z policją, niszczą bankomaty, palą samochody i wybijają szyby. Znienawidzeni przez rząd, media i sporą część społeczeństwa. Kim są i o co walczą brazylijscy aktywiści z Black Bloc? Dlaczego nie znoszą FIFA i czy mogą zaszkodzić przebiegowi mundialu?

W trakcie ubiegłorocznych protestów w Brazylii uwagę światowych mediów przykuły zorganizowane grupy ubranych na czarno, zamaskowanych aktywistów, nie stroniących od uciekania się do przemocy w czasie manifestacji. Zjawisko nie jest nowe:  historia Black Bloc - bo o nich mowa - sięga lat 70., a podobne grupy młodych ludzi pojawiały się praktycznie na całym świecie, od USA (głośny protest w Seattle w 1999 r. przeciwko Światowej Organizacji Handlu), poprzez Niemcy, aż po Egipt.

Więcej…
 
Hiszpania: Napisz do anarchistycznych więźniów Moniki i Fransisco!
Informacje - Zagraniczne
wtorek, 22 kwietnia 2014 20:46
12 kwietnia 2014 po okresie przerzucania z jednego więzienia do drugiego więzienia (Madrid, Burgo, Cantabria) towarzysz Fransisco został przewiezieni do Asturii, gdzie władze niespodziewanie zdecydowały się ich przetransportować. Kilka tygodni temu, anarchiści utrzymujący względny kontakt z Fransisco, informowali, że znajduje się on w kiepskiej sytuacji z powodu izolacji.

Na chwile obecną – bez wątpienia dzięki naciskom z zewnątrz – sytuacja ta uległa zmianie i pozostaje on w skrzydle karnym, odseparowany od innych więźniów „politycznych”, a jego położenie relatywnie poprawiło się, ponieważ po kilku miesiącach zakazu, wreszcie pozwolili mu zatelefonować do przyjaciół. Regulamin więzienia pozwala tylko na połączenia wykonywane do członków rodziny.

Więcej…
 
Grecja: Trzeci proces przeciwko KKO
Informacje - Zagraniczne
wtorek, 22 kwietnia 2014 18:46
Dzień 89

Posiedzenie zostało odroczone, ponieważ jeden z towarzyszy był tego dnia hospitalizowany w związku z zaplanowaną wcześniej operacja chirurgiczną, a inny oskarżony nie pojawił się w sądzie, przesyłając tylko oświadczenie w solidarności z Savasem Ksirosem (*)

Dzień 90

Kolejny dzień procesu podczas którego sędziowie odczytali kilka dokumentów.

Więcej…
 
Włochy: Operacja „Ardire” – wycofanie środków zapobiegawczych wobec aktywistów
Informacje - Zagraniczne
sobota, 19 kwietnia 2014 08:59
8 kwietnia 2014 roku, włoski sąd uchylił  środki zapobiegawcze zastosowane wobec towarzyszy oskarżonych w ramach operacji „Ardire”.

Elisa, Alessandro, Stefano, Peppe i Sergio mieli obowiązek codziennego stawiania się na komisariacie oraz zakaz opuszczania rodzinnych miast.

Śledztwo jest w toku, a o jego dalszym przebiegu będziemy informować.

Źródło: grecjawogniu.info

 
Szwecja: Zakonczył się proces bojowego antyfaszysty Joela
Informacje - Zagraniczne
czwartek, 17 kwietnia 2014 11:11

alt14 kwietnia zakończył sie w Sztokholmie proces antyfaszysty Joela, o którego sprawie pisalismy już wcześniej. Prokuratura domaga się skazania go za udział w zamieszkach w Kärrtorp 15 grudnia 2013, kiedy około 30 neonazistów zaatakowało manifestację antyrasistowską. Prokurator domaga się równiez skazania na 7 lat więzienia za pchnięcie jednego z napastników nożem (zarzut: "próba zabójstwa"). Joel przyznał się do czynu, ale twierdzi , że zrobił to w samoobronie i aby ochronić manifestację, która była atakowana przez neonazistów.

Podczas procesu okazało się, że SÄPO (szwedzkie tajne służby) wiedziało o planowanym ataku. Policja twierdzi, że nie dostała takich informacji, co stanowi dla niej furtkę do odpierania oskarżen o ciche przyzwolenie dla działań skrajnej prawicy.
Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Następna > Ostatnie >>

Strona 30 z 52