Izrael: Protest imigrantów
Informacje - Zagraniczne
środa, 08 stycznia 2014 11:06
Masowe protesty przeciwko dyskryminacyjnej polityce rządu izraelskiego odbyły się w Tel-Awiwie. Dziesiątki tysięcy ludzi wyszło na demonstrację, następnie rozpoczął się trzydniowy strajk generalny.

Ponad trzydzieści tysięcy (według organizatorów - około 50 tysięcy) nielegalnych imigrantów z Afryki zaprotestowało w Tel Awiwie. Migranci zaprotestować przeciwko odmowie władz wobec nadania im statusu uchodźców, jak również przeciwko temu, że wielu imigrantów przetrzymuje się w zamkniętych ośrodkach.

Więcej…
 
PILNA AKCJA: Migranci i uchodźcy w niebezpieczeństwie w Bułgarii
Informacje - Zagraniczne
piątek, 03 stycznia 2014 14:24

Przekazujemy apel od Amnesty Interntional w sprawie trudnej sytuacji migrantów w bułgarskich obozach dla uchodźców. Poznański i warszawski oddział AI organizują zbiórki na syryjskich imigrantów :

Bułgarskie władze nie reagują we właściwy sposób na potrzeby rosnącej liczby migrantów i uchodźców, którzy przekraczają granicę turecko-bułgarską. Wielu z nich ucieka z ogarniętej wojną domową Syrii. Osoby ubiegające się o azyl polityczny w Bułgarii żyją w urągających godności warunkach, w ośrodkach dla nich panuje tłok i nie ma odpowiedniej infrastruktury sanitarnej. Nie mają też dostępu do żywności i właściwej opieki medycznej.

Więcej…
 
Cały świat wspiera Edwarda Snowdena! Dzień akcji solidarnościowych na lotniskach całego świata
Informacje - Zagraniczne
piątek, 03 stycznia 2014 13:58

Przekazujemy info od serwisu joindiaspora.com, wzywającego do akcji solidarnościowych z ukrywającym się w Rosji Edwardem Snowdenem, byłym pracownikiem amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa, który ujawnił tajne informacje nt. działań rządu USA na portalu WikiLeaks  :

Czas by pokazać, że cały świat wspiera Edwarda Snowdena!

Chcemy zorganizować ogólnoświatowy protest przeciwko represjom wobec Edwarda Snowdena, twórcy portalu Wikileaks. Idea jest prosta. Każdy z nas przygotowuje kartkę z napisem „Edward Snowden”. Wybieramy się z nią na najbliższe lotnisko i „czekamy na jego przybycie”. Ważne byśmy ustalili wspólna datę protestu, żeby masowością zwrócić uwagę na istotę problemu. Proponujemy ze swej strony 3 stycznia!

Więcej…
 
Kambodża: Policja strzela do strajkujących pracowników
Informacje - Zagraniczne
piątek, 03 stycznia 2014 12:55
Kambodżańska policja otworzyła ogień do protestujących pracowników zakładów odzieżowych na przedmieściach Phnom Penh. Co najmniej trzy osoby zginęły, a dwie zostały ranne.

Pracownicy zakładów odzieżowych od tygodni protestowali na ulicach Phnom Penh, domagając się podwyżki płac. W ciągu ostatniej doby starcia nasiliły się. Setki ludzi zablokowały drogę na południu stolicy. Protestujący palili opony i obrzucali policję różnymi przedmiotami.
Więcej…
 
[Akt]Meksyk: Solidarność z Mario Gonzalezem! Nowe informacje
Informacje - Zagraniczne
piątek, 03 stycznia 2014 11:39
28 grudnia 2013 odbyła się konferencja prasowa zorganizowana w więziennym szpitalu, w którym przebywa aktualnie Jorge Mario Gonzalez Garcia - meksykański anarchista, prowadzący do dwóch miesięcy strajk głodowy - pisaliśmy o nim tu oraz tu. 
Więcej…
 
Meksyk: Anarchista Gustavo Rodriguez torturowany i deportowany do USA
Informacje - Zagraniczne
czwartek, 02 stycznia 2014 14:39
29 grudnia 2013 roku, ostatniego dnia Międzynarodowego Sympozjum Anarchistycznego w Meksyku, towarzysz Gustavo Rdriguez Romero zaginął bez śladu. Około godziny 19:30 opuścił salę im. Che Guevary (kampus UNAM) zmierzając samotnie do metra. Miał w planach spotkanie ze swoją partnerką, z którą wspólnie mieli wrócić do domu – co nigdy się nie stało, ponieważ Gustavo zapadł się pod ziemię.

Pięć minut po opuszczeniu przez Gustavo sympozjum, jedna z towarzyszek dalej obecna na sali otrzymała od niego telefon; trwające kilka sekund  połączenie zostało jednak przerwane. Po kilkukrotnych nieudanych próbach „oddzwaniania”, towarzyszka założyła, że skontaktują się poźniej, jak wcześniej ustalili.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnie >>

Strona 37 z 52