Meksyk: Skazano anarchistę Mario Gonzaleza
Informacje - Zagraniczne
poniedziałek, 13 stycznia 2014 10:55
10 stycznia sąd ogłosił wyrok dla meksykańskiego anarchisty Jorge Mario Gonzaleza Garcii. Aktywista został skazany na wyrok 5 lat i 9 miesięcy wiezienia, który ma odsiedzieć w  Centro de Readaptación Social Varonil Santa Martha Acatitla (CERESOVA).

Oskarżono go o "atak na porządek społeczny" oraz "uszkodzenie mienia i narażenie na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia osób trzecich". W tym przypadku jest to o tyle absurdalne, że wspomniane "szkody" i "niebezpieczeństwa" w ogóle nie zaistniały. Oczywistym jest, że Mario Gonzalez został skazany za swą aktywność polityczną.
Więcej…
 
Wielka Brytania: Policyjne morderstwo na Marku Dugganie "zgodne z prawem"
Informacje - Zagraniczne
sobota, 11 stycznia 2014 14:57
Ława przysięgłych zdecydowała w środę większością głosów ośmiu do dwóch, że policja w Tottenham nie złamała prawa strzelając do nieuzbrojonego 29-letniego Marka Duggana. Zabójstwo mężczyzny wywołało największe zamieszki uliczne, jakie zanotowano w Wielkiej Brytani od 1985 roku.

Ławnicy stwierdzili także, że Duggan nie posiadał przy sobie broni w chwili aresztowania, natomiast mógł ją wyrzucić chwilę wcześniej. Informacja, czy mężczyzna był uzbrojony stanowiła kluczowy punkt śledztwa, ponieważ kilka metrów od jego ciała znaleziono pistolet – zawinięty w skarpety i pozbawiony odcisków palców.

Więcej…
 
Szwajcaria: Marco Camenisch prowadzi strajk głodowy; napisz do niego!
Informacje - Krajowe
sobota, 11 stycznia 2014 14:52
W dniu 30 grudnia 2013 roku, Marco Camenisch rozpoczął strajk głodowy, chcąc uczynić wkład do międzynarodowego oporu i rewolucyjnej solidarności. Towarzysz wzywa również do walki przeciwko wszelkim formom dominacji, wyzysku i represji, ze szczególnym uwzględnieniem nadchodzącego dorocznego spotkania Światowego Forum Ekonomicznego (WEF), które odbędzie się w Davos (od 21 do 24 stycznia 2014).

Marco zdecydował się na głodówkę w tym samym dniu, w którym przeniesiono go do izolatki z powodu odmowy sporządzenia próbki moczu. Administracja więzienia anulowała przyslugujące mu widzenia w trakcie odbywania kary dyscyplinarnej. Ponadto, pozbawiono go na sześć miesięcy dostępu do PC, co skutkuje utratą kontaktu z towarzyszami poza więziennymi murami.

Więcej…
 
Wrocław: Rozpoczął się proces w sprawie eksmisji Romów
Informacje - Krajowe
piątek, 10 stycznia 2014 12:18
W piątek rozpoczęła się kolejna rozprawa procesu o eksmisję Romów rumuńskich mieszkających na koczowisku przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu. Pełnomocnik Romów złożył wniosek o powołanie tłumacza przysięgłego języka romani, ale sąd go odrzucił


Proces trwa od 22 listopada ubiegłego roku. Stroną w sprawie jest Gmina Wrocław, a stowarzyszenie Nomada stara się zapewnić Romom profesjonalną obronę - m.in. zbierało fundusze na pokrycie kosztów sprawy.

Pełnomocnik Romów złożył wniosek o powołanie tłumacza przysięgłego języka romani. Składał go także poprzednio, ale wówczas jego wniosek został przez sąd odrzucony. Teraz pod dokumentem podpisały się liczne organizacje romskie i broniące praw człowieka, ale to także nie pomogło - sąd ponownie go odrzucił.

Więcej…
 
Brazylia: Eksmisje w ramach przygotowań do Mundialu - brutalne działania policji
Informacje - Zagraniczne
piątek, 10 stycznia 2014 09:58
Dziesiątki domów w dzielnicy Mangueira w Rio de Jeneiro zostało zdemolowanych przez uzbrojoną policję, a ich mieszkańcy eksmitowani.

Tereny zamieszkałe przez ludzi mają być przerobione na parking dla kibiców, którzy przyjadą na mistrzostwa świata w piłce nożnej.

Ludzie zostali powyrzucani z domów na ulice. Nie umożliwiono im nawet zabrania mienia osobistego.

Eksmitowano ludzi w różnym wieku wliczając kobiety w ciąży.

Więcej…
 
Kambodża: Policja otworzyła ogień do protestujących pracowników
Informacje - Zagraniczne
piątek, 10 stycznia 2014 00:00
Pięć osób zmarło po tym jak policja otworzyła ogień do protestujących w stolicy pracowników przemysłu odzieżowego w piątek w stolicy Kambodży.

Pracownicy z różnych fabryk, produkujących dla wielu krajów demonstrowali w Phnom Penh's w parku przemysłowym Canadia, mieszczą się tam dziesiątki fabryk które robią ubrania dla dobrze znanych zagranicznych marek takich jak H&M czy Puma. Pracownicy domagali się podwojenia płacy minimalnej która obecnie wynosi 80$ miesięcznie.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnie >>

Strona 38 z 53