Grecja: 150 syryjskich uchodźców „zniknęło”
Informacje - Zagraniczne
piątek, 27 grudnia 2013 00:00
Około 150 uchodźców z Syrii, którzy przedostali się przed turecką granicę do miejscowości Praggi (północno-wschodnia Grecja) najwyraźniej zaginęło bez wieści po zatrzymaniu przez lokalną policję.

Chociaż wielu uważa, że mogli zostać wydaleni do Turcji, brak jakiejkolwiek dokumentacji zwrócił uwagę m. innymi aktywistów, prawników i obrońców praw człowieka.

Ketty Kehayioylou z UNHCR (UN Refugee Agency) powiedział gazecie The Guardian: „Żaden z nich nigdy nie pojawił się w oficjalnym rejestrze, przewidzianym przez prawo krajowe, dlatego domagamy się śledztwa”.

Więcej…
 
Finlandia: Zamieszki w Tampere
Informacje - Zagraniczne
czwartek, 26 grudnia 2013 18:19
Bez echa w mediach przeszły wydarzenia jakie miały miejsce 6 grudnia w Finlandii podczas zawodów hokejowych. A działy się ciekawe rzeczy.

Podczas prezydenckiej imprezy w Tampere podczas meczu hokeja na lodzie doszło do 500-osobowej demonstracji przeciwko nacjonalizmowi i kapitalizmowi. Banki i supermarkety straciły szyby, doszło do starć z policją.

6 grudnia jest dniem niepodległości Finlandii z którego okazji zwykle władze organizują imprezy w fińskim pałacu prezydenckim. W tym roku było inaczej, gdyż pałac znajduje się w remoncie. W związku z tym prezydent i jego Partia Koalicji Narodowej przeniosły się do Tampere.

Więcej…
 
Szwecja: Aresztowano antyfaszystę - prośba o wysyłanie listów i kartek!
Informacje - Zagraniczne
środa, 25 grudnia 2013 14:06
Jeden z antyfaszystów, którzy brali udział w demonstracji w Kärrtorp zaatakowanej przez członków neonazistowskiej organizacji SMR, został aresztowany.

Zarzuca mu się... aktywną obronę pokojowego protestu, w którym brały udział rodziny z dziećmi przed uzbrojonymi działaczami organizacji mającej na koncie kilka zabójstw (w tym pierwsze w historii Szwecji zabójstwo na tle rasowym). Przypomnijmy, że napastnicy zaatakowali tłum, w którym było dużo osób starszych i dzieci, ale zdecydowana reakcja obecnych aktywistów Akcji Antyfaszystowskiej i Rewolucyjnego Frontu zmusiła ich do odwrotu.

Więcej…
 
[Akt.]Meksyk: Solidarność z Mario Gonzalezem!
Informacje - Zagraniczne
wtorek, 24 grudnia 2013 11:20

2 października 1968 roku na Placu Tlatelolco w mieście Meksyk doszło do masakry, w wyniku której zginęło  (w zależności od źródła) od dwustu do nawet kilku tysięcy manifestujących wtedy studentów. W 45 rocznicę pacyfikacji protestu  policja zatrzymała anarchistę Mario Gonzaleza, gdy usiłował  dołączyć do demonstracji mającej upamiętnić wszystkich tych, którzy zostali wtedy zabici lub ranni.

Oskarżono go o rzucanie petard, które spowodowały szkody w meblach miejskich i własności prywatnej. Prokuratura Generalna w stolicy nie zarejestrowała jednak zgłoszeń o tego typu szkodach. Czyny, o które Mario został posądzony nie zostały udokumentowane, ani nie przedstawiono materiałów z monitoringu, świadczących o jego winie.

Więcej…
 
Rosja: Dwie aktywistki z Pussy Riot na wolności
Informacje - Zagraniczne
poniedziałek, 23 grudnia 2013 22:32

Nadieżda Tołokonnikowa, jedna z dwóch skazanych członkiń rosyjskiego zespołu Pussy Riot, wyszła na wolność. - Rosja bez Putina! - zakrzyknęła po wyjściu z więzienia. Kilka godzin wcześniej zza krat wyszła jej koleżanka z zespołu Maria Alochina. Kobiety skazano za "punkową modlitwę" w cerkwi, w której wzywały Bogurodzicę do "przegonienia Władimira Putina". Wielka amnestia skróciła jej odsiadkę o kilka miesięcy. W wywiadzie po wyjściu na wolność Alochina nazwała ją "PR-ową zagrywką Putina".

Więcej…
 
Meksyk: Anarchiści podpalają miejską choinkę w stolicy
Informacje - Zagraniczne
poniedziałek, 23 grudnia 2013 19:39

20 grudnia ulicami stolicy Meksyku przemaszerowała demonstracja przeciwko podwyżkom opłat za korzystanie z metra. W jej trakcie grupa anarchistów obrzuciła koktajlami Mołotowa choinkę podarowaną miastu przez koncern Coca-Cola.

Policja aresztowała w związku z incydentem 3 osoby, w tym 2 nieletnie, ale powiedźcie sami, czy można aresztować kogoś za świąteczny gest dzielenia się z innymi tym co najlepsze ? W końcu kogo nie ucieszy mała buteleczka pod choinką.


Źródło: grecjawogniu.info

 
<< Początek < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnie >>

Strona 39 z 53