Polska:Odebrać więźniom telewizor, widzenia i zmusić do pracy?
Publicystyka - Krajowa
czwartek, 11 lutego 2016 12:22

Odebrać więźniom telewizor, widzenia i zmusić do pracy? Państwo chce hodować recydywę. Poniższy artykuł jest pisany z perspektywy pro-więziennej i pro-państwowej, niemniej autor ma wiele racji w głoszonych przez siebie tezach. Tym samym serdecznie zachęcamy do lektury.

Więźniowie, odcięci od wszelkich udogodnień, mają być kierowani do przymusowych prac społecznych – Ministerstwo Sprawiedliwości ustami Patryka Jakiego zapowiada zmiany w Kodeksie karnym wykonawczym. Sama zmiana przepisów to nic frapującego – nowa władza ma prawo do wprowadzania i realizowania własnej, bardziej skutecznej koncepcji resocjalizacji osadzonych w zakładach karnych. I z tego prawa korzysta. Wszystko byłoby w porządku, gdyby propozycje miały minimum sensu. W tym kształcie nie mają. Obecnemu KKW można zarzucić szereg niedociągnięć, ale po co tak diametralnie zmieniać coś, co działa, jest sprawdzone i względnie efektywne, na coś, co zadziałać po prostu nie ma prawa?

Więcej…
 
Czechy: demonstracja solidarnościowa w Pradze
Publicystyka - Krajowa
poniedziałek, 10 sierpnia 2015 17:33

Wraz z „Operacją Fenix” nadeszła największa fala represji policyjnych wobec anarchistów i radykalnej lewicy w najnowszej historii Czech.

Poniżej publikujemy oświadczenie naszych przyjaciół dotyczące zaistniałej sytuacji oraz zapraszające na demonstracje, która odbędzie się 28 sierpnia. Jeśli będziecie wtedy w Pradze dołączcie do protestu i okażcie swoją solidarność z zatrzymanymi i represjonowanymi aktywistami!

Aktualne informacje (niektóre także w języku polskim) znajdziecie tutaj. Zachęcamy do wysyłania listów do zatrzymanych. Obecnie jest to możliwe tylko poprzez mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Można pisac po polsku, maile są tłumaczone przez czeską grupę Anarchistycznego Czarnego Krzyża.

Więcej…
 
Polska: Jakie możliwości polskie służby mogły zyskać dzięki usługom Hacking Team?
Publicystyka - Krajowa
wtorek, 21 lipca 2015 09:24

Atak na serwery i zabezpieczenia Hacking Team – włoskiej firmy specjalizującej się w oprogramowaniu szpiegującym – uchylił nam drzwi do świata, który polskie i zagraniczne służby najchętniej chowają pod podłogą. Podejmowane przez różne organizacje, w tym Fundację Panoptykon, próby wydobycia informacji od służb o narzędziach, z jakich korzystają, napotykają niezmienny opór. Wpadka Hacking Team pokazuje, że ta taktyka ma krótkie nogi: jeśli państwo podejmuje kontrowersyjne działania przeciwko obywatelom, wcześniej czy później – w wyniku wewnętrznego wycieku, ataku czy po prostu rzetelnego, dziennikarskiego śledztwa – wyjdzie to na jaw. Korzystając z medialnych doniesień, podsumowujemy, jakie możliwości polskie służby mogły zyskać dzięki usługom Hacking Team i czy było to zgodne z polskim prawem.

Na co pozwala Remote Control System?

Więcej…
 
Książka osadzonego anarchisty już dostępna!
Publicystyka - Krajowa
piątek, 19 czerwca 2015 09:04

"Jadę do Magadanu. Wspomnienia anarchisty, więźnia białoruskiej dyktatury" autorstwa Igora Oliniewicza, to ważna książka, która ukazała się pod patronatem Anarchistycznego Czarnego Krzyża. Pozycja ta została wydana nakładem anarchistycznego wydawnictwa Bractwo Trojka, dzięki wsparciu białoruskiego ACK i przy wydatnym wkładzie poznańskiego kolektywu Od:zysk.

Książka traktuje o pobycie w areszcie białoruskiego KGB – szykanach, nieustannej kontroli, zastraszaniu, brutalności funkcjonariuszy i codziennym życiu w izolacji.

Wspomnienia anarchisty pt. „Jadę do Magadanu”, zostały napisane przez Igora Oliniewicza, aktywistę osadzonego w koloni karnej. Zawierają one jego rysunki ilustrujące poszczególne wydarzenia. Dzięki temu, wszyscy będziemy mogli się przekonać, przez co skazani aktywiści musieli przejść za to, że odważyli się wystąpić przeciwko białoruskim władzom, bezlitośnie tłumiącym wszelkie przejawy społecznego niezadowolenia.

Więcej…
 
Poznań: impreza benefitowa na ACK - relacja
Publicystyka - Krajowa
czwartek, 29 stycznia 2015 09:57

24 stycznia na poznańskim skłocie Rozbrat obyło się spotkanie pod hasłem – Solidarność naszą bronią. Impreza stawiała sobie za cel rozpropagowanie tematyki związanej z działalnością Anarchistycznego Czarnego Krzyża (ACK) – czyli organizacji pomocy więźniom i osobom represjonowanym.

Pierwszym elementem spotkania, był warsztat/szkolenie „ABC demonstranta”. Wyciągając lekcję z licznych procesów przeciwko aktywistkom i aktywistom społecznym, ACK stara się upowszechniać wiedzę na temat przepisów prawnych odnoszących się do prawa o zgromadzeniach, uprawnień policji oraz doświadczeń samych uczestników protestów ulicznych. Warsztat prowadzony był na podstawie poradnika dostępnego tutaj

Więcej…
 
Solidarność z zatrzymanym Kroolikiem!
Publicystyka - Krajowa
wtorek, 28 października 2014 17:05

Po raz kolejny słyszymy o zatrzymanym przez organy (nie)sprawiedliwości. Na pewno niejednokrotnie podobna sytuacja dotyczyła osób wam znanych, bliskich lub po prostu sąsiadów. Jest to zjawisko „normalne” -  każdy niezależnie od wieku, wykonywanego zawodu, płci czy wykształcenia  kiedyś się z nim zetknął.

Prawo to przede wszystkim represyjne narzędzie kontroli społecznej, stworzone przez warstwy, które dominują w społeczeństwie. Normy te służą ich interesom i są wykorzystywane przeciwko innym ludziom w celu ich podporządkowania. To, że dane zachowanie zostanie uznane za przestępstwo nie jest więc przypadkiem czy efektem działania jakiegoś odwiecznego, mitycznego porządku rzeczy.  To wyłączna wola tych, którzy poprzez swoją uprzywilejowaną pozycję, mogą sobie pozwolić na organizowanie życia innych podłóg norm, które to oni właśnie uważają i rozpowszechniają jako obowiązujące. Według określonych przez nich przepisów, poszczególne zachowania są unormowane, a za inne grozi nam kara. Bez względu na to czy jest to grzywna, prace społeczne, czy ograniczenie lub pozbawienie wolności, narzucają je jedni ludzie drugim.  Ci pierwsi to władza (politycy, policja, sądy, kościół, burżuje itd.), ci drudzy to my.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 6