Niemcy, Francja: Akty solidarności z anarchistami uwięzionymi w Hiszpanii
Dokumenty - Oświadczenia
niedziela, 22 grudnia 2013 19:46
NIEMCY: Nocą z 25 na 26 listopada 2013 roku, zaatakowaliśmy odział Santander Banku położony na terenie berlińskiej dzielnicy Friedrichshain. W ten sposób chcemy okazać solidarność z piątką anarchistów, oskarżonych i uwięzionych przez hiszpański rząd ws. ataku bombowego na bazylikę Pilar.

Wybraliśmy Santander Bank, ponieważ to jeden z największych banków w Hiszpanii, czerpiący zyski z tamtejszego systemu więziennictwa. Zgadza się, pieniądze więźniów są przekazywane Santanderowi, który sprawuje nad nimi „opiekę” pobierając drakońskie opłaty i prowizje. Innym powodem naszego wyboru są inwestycje tego banku w budowę więzień na terytorium całej Ameryce Łacińskiej.

Więcej…
 
Głos zza krat: Walter Bond - Solidarność i Wyzwolenie
Dokumenty - Oświadczenia
czwartek, 19 grudnia 2013 00:00
Spoza drutu kolczastego, betonowych murów i stalowych krat, z wnętrza jednostki CMU (Jednostka Zarządzania Komunikacją) zakładu karnego dla więźniów politycznych w Marion, przesyłam rewolucyjne pozdrowienia do Towarzyszy Straight Edge’owców, Wegan i Anarchistów, gdziekolwiek jesteście. Wyrazy solidarności z tego ciasnego, szarego, betonowego lochu, kieruję do sióstr i braci z całego świata z nadzieją, że pewnego dnia uda nam się zjednoczyć i zrealizować projekt Całkowitego Wyzwolenia. Podobnie jak wszystkie rzeki wpadają do oceanu, również ruchy wyzwolenia Ludzi, Ziemi i Zwierząt powinny zjednoczyć swoje wysiłki.

Dzisiejszy świat pogrążony jest w apatii i letargu. Żyjemy w społeczeństwie któremu poprzez biurokrację, konsumpcjonizm i dezinformację wpaja się defetystyczne poczucie bezradności. Uwagę od problemów odwraca się natomiast chlebem i igrzyskami medialnymi, rozrywką, uzależnieniami i neurozami. Jest wiele osób, których próbom działania szkodzą ich własne negatywne nastawienie, nadwrażliwość, strach. Jednak problem leży nie w „mentalności aktywisty”, lecz w przewadze prawodawstwa nad Wyzwoleniem.

Więcej…
 
Grecja: Anarchiści prowadzą strajk głodowy w więzieniu; pobito strażnika więziennego
Dokumenty - Zagraniczne
niedziela, 15 grudnia 2013 19:10

„Wczoraj, to jest 12 grudnia 2013, gdy byliśmy zamknięci w naszych celach, dozorca ludzi Giannis Milonas zaczął odzywać się do nas w obraźliwy sposób. Gdy zapytaliśmy go dziś o powód takiego zachowania nadal kontynuował kłótnie – w rezultacie dostał od nas małą porcję przemocy, którą rozdziela codziennie innym, korzystając ze swojego klucza, dającego mu władzę.

Administracja więzienia, testuje nasze granice i naszą wytrwałość, zdecydowała się bowiem rozbić naszą społeczność. W tym momencie, pięciu z nas zostało odizolowanych w dyscyplinarnej sekcji Trzeciego Skrzydła, podczas gdy Giannis Naxakis i Babis Tsilianidis zostali przeniesieni do Czwartego Skrzydła zaś towarzysz Grigoris Sarafoudis do Piątego (bez umieszczania w dyscyplinarce).

Więcej…
 
Warszawa; Kolektyw OdNowa - oświadczenie i prośba o dalsze wsparcie
Dokumenty - Oświadczenia
sobota, 14 grudnia 2013 00:00
Członkinie i członkowie Kolektywu OdNowa zamieszkali w kamienicy przy Nowogrodzkiej 4 pod koniec września 2013 roku. Zreprywatyzowany, niezamieszkany od 7 lat, od ponad trzech lat pozostawiony bez żadnej opieki i zabezpieczeń, zagrażający bezpieczeństwu okolicznych mieszkańców i przechodniów pustostan remontowałyśmy przez ostatnie trzy miesiące. Własną pracą zlikwidowałyśmy wszystkie zagrożenia, na które zwracali uwagę zaniepokojeni sąsiedzi: urwane przewody pod napięciem i otwarte skrzynki instalacji elektrycznej, otwarte okna grożące stłuczeniem, ogromne zagrożenie sanitarne, niezabezpieczony szyb windy. Uniemożliwiłyśmy dalszą działalność szabrowników, którzy złotymi Volvo wywozili zabytkowe elementy zdobień na bogate przedmieścia Warszawy, zdewastowali marmurowe schody wpisane w rejestr zabytków, rozebrali zabytkowe piece . Zrobiłyśmy to, bo deweloper, policja i władze miasta ignorowały głosy zagrożonych i zaniepokojonych sąsiadów.

Więcej…
 
[Akt.]Warszawa: Policja wraz z firmą ochroniarską wdzierają się na skłot OdNowa. Potrzebne wsparcie
Dokumenty - Oświadczenia
środa, 11 grudnia 2013 22:35

O 14:30 (12.12.13) idziemy odebrać z komisariatu przy ul. Wilczej 21 osoby, które zatrzymane zostały wczoraj na OdNowie. Jeśli możecie i macie ochotę możecie do nas dołączyć.

Przy absolutnej bierności mediów już szóstą godzinę (22:00) trwa dramatyczna okupacja budynku przy Nowogrockiej 4, z której po piątej rano policja wraz z prywatną ochroną i deweloperem firmy Restaura – ale bez sądu i komornika – wyrzucili część mieszkańców. Dziesiątce osób udało się schować przed eksmisją. Reszta podjęła decyzję by odzyskać dach nad głową i przybyła pod kamienicę ok. 17:00. W odpowiedzi na apel „odbijamy nasz dom” pod kamienicą zjawiło się sto osób.

Mieszkańcy, którzy ukryli się w pokojach, wyszli do okien. Policja nadal wspiera prywatną ochronę Ekotrade, blokując wejście do budynku i łamiąc kolejne nasze prawo – możliwość przywrócenia posiadania (343 § 2 kc: posiadacz nieruchomości może niezwłocznie po samowolnym naruszeniu posiadania przywrócić własnym działaniem stan poprzedni).

Więcej…
 
Hiszpania: Odezwa do więźniów - Francisco Solar o potrzebie konsekwencji w poglądach i czynach
Dokumenty - Zagraniczne
wtorek, 10 grudnia 2013 11:15
By zażegnać wszelkie wątpliwości…

Jako anarchiści znajdujemy się w ciągłej konfrontacji z państwem/kapitałem we wszystkich jego przejawach; to nie ulega wątpliwości. Jednakże czasem, szczególnie gdy władza uderza z całą swoją brutalnością, niektórzy kierują swój zamglony wzrok w różne niejasne i niejednoznaczne zaułki. Uważam, iż niezbędne jest zachowanie spójności, nie dopuszczając do głosu praktyk i dyskursów, które starają się kreować ofiary i sieją defetyzm. Być może powinniśmy zrobić krok w tył, ale tylko po to, by wykonać kolejne pięć do przodu na kuszącym szlaku od niepewności do całkowitego wyzwolenia.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 4